Moncler x Valentino :: kapsułowa kolekcja inspirowana dziełami sztuki

Multibrandowa współpraca marki Moncler z domem mody Valentino zaowocowała piękną kolekcją inspirowaną dziełami sztuki renesansowych mistrzów pędzla. Projektantka tkanin i fotografka Suzanne Jongmans uchwyciła stroje w serii prac nawiązujących do inspiracji projektanta, dyrektora kreatywnego Valentino, Pierpaolo Piccioli.

Aby kurtki i płaszcze wchodzące w skład kolekcji Moncler łączyły w sobie szyk haute couture i funkcjonalność niezbędną na stoku narciarskim, Piccioli jako wypełnienia użył ultralekkiego puchu nylonowego moncler. Dzięki prostym, czystym formom i odważnym kolorom, mamy wrażenie, że stroje wyglądają jak religijne ikony, madonny z renesansowych dzieł sztuki. Wyściełane kapy, zakładane na puchowe sukienki, w połączeniu z dopasowanymi rękawiczkami, zapewniają całkowite pokrycie ciała. Piccioli opisuje kolekcję jako „najwyższy wyraz swojego gustu i bardzo osobisty wysiłek”. Cała kolekcja w sprzedaży od 11 października w butikach Moncler i sklepie internetowym marki.

Genialny projekt Moncler zadebiutował w lutym w Mediolanie. Inicjatywa zaprasza ośmiu projektantów, w tym Hiroshi Fujiwara, Simone Rocha i miłośnika odzieży męskiej Craig’a Green’a do stworzenia kapsułowych kolekcji dla włoskiego producenta odzieży narciarskiej. Od tego czasu Moncler stopniowo wprowadza na rynek kolejne odsłony tej niezwykłej współpracy.

foto: Suzanne Jongmans
moncler.com, instagram.com/moncler