Młody Design w Tarasinie

Młody Design to prezentacja produktów projektowanych przez polskich producentów i projektantów tworzonych w oparciu o artystyczną ideę. Organizowane przez Galerię targi skierowane są do wielbicieli dobrego wzornictwa, a w szczególności do tych, którzy interesują się najbardziej aktualnymi i najciekawszymi trendami w polskim świecie mody oraz designu. Wydarzenie będzie łączyć część ekspozycyjno–targową, czyli prezentację twórców sztuki użytkowej z panelem edukacyjnym.

Twórcy biorący udział w wydarzeniu: Exact studio, Gusta Jewellery, Jagoda Bartczak, Joanna Małecka, Joanna Muzyka, Lovlin, Milasoo, Miszko Maszko, Monika Świderska, Och store, Patka, rett frem, Tale Eight, Zisou, Zuzanna Zygmunt

Poprzez wydarzenie Młody Design Galeria pragnie aktywnie wspierać młodych twórców, popularyzować ich działalność oraz prezentować ich produkty szerszej publiczności. W ten sposób Galeria inicjuje przestrzeń do czynnego dialogu oraz wymiany doświadczeń.

PROGRAM WYDARZENIA

Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii Spotkanie z Agnieszką Jankowiak

Godzina: 11.00

Opis: Wykład Agnieszki Jankowiak to swoista próba zatrzymania czasu upływającego w pracowniach złotniczych polskich projektantów. Będziemy rozmawiać o tym, jaką rolę pełni dziś biżuteryjne rzemiosło i omówimy twórczość najciekawszych postaci artystów – złotników. Agnieszka zaprezentuje również książkę stworzoną we współpracy z Galerią YES i odpowie na pytanie dlaczego pozycja, ta jest tak ważna, dla polskiej kultury.

Obecność sztuki w modzie Spotkanie z Jagodą Bartczak

Godzina: 13.00

Opis: Spotkanie z projektantką Jagodą Bartczak, zwyciężczynią 10 edycji konkursu Art&Fashion Forum i półfinalistką 8 edycji OFF Fashion Kielce oraz 8 edycji Fashion Designer Awards, której projekty będziemy mogli oglądać w trakcie targów Młody Design. Podczas wykładu, Jagoda opowie o obecności sztuki w projektowaniu – swoich inspiracjach i ulubionych artystach. Zdradzi również jak wygląda proces tworzenia kolekcji, od czego najlepiej zacząć i jak stworzyć od podstaw własną markę modową.

Zrównoważona moda Spotkanie z Eweliną Antonowicz

Godzina: 15.00

Opis: Zrównoważona moda. Potrzeba zmiany sposobu, w jaki branża ta produkuje, sprzedaje i konsumuje. Obecnie jest to jedno z najgorętszych haseł wśród projektantów na świecie. Ale co właściwie oznacza? Jak mądrze korzystać z jej założeń? O tym opowie Ewelina Antonowicz – szefowa polskiego oddziału organizacji Fashion Revolution, która udowadnia, że modą można walczyć o dobro planety. Chcemy, by świat mody był bardziej przyjazny i transparentny. By standardów społecznych i ekologicznych przestrzegano w całym łańcuchu produkcji, od wytwarzania włókien, przez wyrób tkanin, szycie, po sprzedaż i kupno ubrań. Nie chodzi nam o to, by zredukować zakupy do zera i demonizować modę. Uczymy, by z niej mądrze korzystać.