Miss Kittin - legenda muzyki electro

Odważna, zadziorna, nieprzewidywalna to tylko kilka cech, którymi możemy określić francuską DJ-ka nazywana królową electro, czyli Miss Kittin. Dla nas jest istną legendą! Jest to osobowość, którą trzeba znać.

Miss Kittin pochodzi z Grenoble, karierę zaczęła w 1994 roku, ale największą sławę zyskała dzięki współpracy z The Hacker, z którym wydała single „1982” czy „Frank Sinatra”. Krótko po tym – w 2004 roku – ukazał się jej pierwszy solowy album, czyli „I com”. Od tamtej pory artystka zdołała już kilka razy objechać świat ze swoim show, podczas którego wychodzi poza ramy typowego DJ-skiego występu. Miss Kittin często krzyczy do mikrofonu, wychodzi do tłumu czy nagle puszcza kawałki Prince’a. Co ciekawe – artystka jest związana nie tylko ze sceną klubową, ale także propaguje związki partnerskie we Francji, wywiera wpływ na tzw. kulturę fetish i dzięki niej wiele dziewczyn uwierzyło, że za deckami nie musi stać tylko mężczyzna.

Już 12 stycznia w warszawskim klubie Smolna będziemy mogli obejrzeć Miss Kittin na żywo! Towarzyszyć jej będzie grupa artystyczna z Polski – Glitter Confusion.

Z okazji występu Miss Kittin specjalny performance szykuje Gillter – inicjatywa niezależnej grupy artystów i artystek, która spotka się w surowej przestrzeni klubu, zamieniając ją w interaktywną wystawę. Podczas swoich akcji łączą ze sobą wiele dziedzin sztuki takich jak rzeźba, video-art, fotografia analogowa, grafika czy muzyka. Dzięki wizytacji Glitter Confusion będzie można obejrzeć prace młodych, niezależnych artystów i zobaczyć występy na żywo, które rzadko pojawiają się na typowych klubowych nocach. Nie wiadomo co dokładnie może się wydarzyć ale wiadomo, że będzie to coś dziwnego i intrygującego.

Wydarzenie: www.facebook.com/events/539182473125400/