Minuty przed: Targi Rzeczy Ładnych x 5. edycja

21 i 22 listopada Targi Rzeczy Ładnych zapraszają na największą przedświąteczną edycję na Plac Unii. TRŁ to nie tylko wielkie zakupy, ale święto polskiego designu i ludzi, którzy go tworzą. W jednym miejscy spotka się aż 150 najlepszych firm i projektantów. Gościem specjalnym imprezy będzie słynny architekt Daniel Libeskind.
Projektant najwyższego i jednego z najbardziej luksusowych apartamentowców w Unii Europejskiej – ZŁOTEJ 44 w listopadzie odwiedzi Warszawę. Podczas pobytu Daniel Libeskind udzieli wykładu inaugurującego Targi Rzeczy Ładnych, który odbędzie się w piątek 20 listopada o godz. 19 w Barze Studio.

Do tej pory Targi Rzeczy Ładnych odwiedziło ponad 30 tys. osób. Listopadowa edycja będzie największa w historii. Organizatorzy zaprosili ok. 150 najciekawszych polskich producentów mebli i akcesoriów, designerów i grafików. „Ciągle szukamy nowych firm i zjawisk. Chcemy, żeby TRŁ były przeglądem tego, co najciekawsze w polskim designie” -mówią organizatorzy. Aż 1/3 wystawców to debiuty. Na Targach będzie miało miejsce wiele premier – np. nowej marki rowerowej Le Grand. Kilkunastu wystawców ma na koncie tegoroczne nagrody MUST HAVE z Łódź Design Festival. TRŁ to ogromny wybór oryginalnych mebli, lamp, porcelany, tekstyliów, akcesoriów do domu, zabawek oraz książek i plakatów. Strefa PRINT to ozdoba imprezy – najpopularniejsi współcześni ilustratorzy będą bezpośrednio sprzedawać swoje sygnowane prace. Wśród nich są: Bartosz Kosowski, Paweł Jońca, Katarzyna Bogucka, Patryk Mogilnicki i wielu innych. W strefie DZIECKO zaprezentują się dziesiątki producentów najbardziej oryginalnych książek, mebli i zabawek dla najmłodszych. Nie zabraknie też strefy RETRO z odnowionymi meblami i kultowymi przedmiotami z poprzedniej epoki.
Atrakcją dla zwiedzających targi będzie premierowa wystawa „Siedzący Holender” prezentująca przegląd klasycznego holenderskiego designu z lat 50. i 60. Do Warszawy przyjadą oryginalne krzesła fotele i stoły, a także holenderscy goście, którzy wezmą udział w spotkaniach o współczesnej architekturze i projektowaniu. Partnerem holenderskiej obecności na Targach Rzeczy Ładnych jest Ambasada Królestwa Niderlandów. Targi Rzeczy Ładnych to cykliczna impreza popularyzująca polski design i dobrze zaprojektowane przedmioty. Jej celem jest przybliżanie firm i projektantów szerokiej publiczności.
„Wierzymy, że dobrym designem można otaczać się niezależnie od grubości portfela” – mówią organizatorzy: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski. Do tej pory Targi Rzeczy Ładnych odwiedziło ponad 30 tys. osób, zaprezentowało się ponad 200 marek, odbyło się kilkadziesiąt spotkało i wykładów o projektowaniu i architekturze