MINI MARKET :: młodszy brat Nocnego Marketu zadomowił się nad Wisłą

Mini Market to koncept streetfoodowy napędzany przez kultowy Nocny Market, który od 4 sezonów karmi warszawiaków i na stałe wpisał się w gastronomiczną mapę stolicy. Jego młodszy brat to kilkanaście stoisk z jedzeniem w otoczeniu zielonej przestrzeni Lunaparku – miasteczka kulturalno-rozrywkowego, zlokalizowanego po praskiej stronie Wisły.

Znajdziecie tu nie tylko znane warszawskie restauracje w wydaniu plenerowym, ale też miejskie klasyki. W tym sezonie na Mini Markecie czekać na Was będą tacy wystawcy jak: włoska pizza Salsiccia (z pieca opalanego drewnem), najlepsze burrito w mieście od Gringo bar, świeże owoce morza od El Puertito, klasyczne burgery od restauracji: Bydło i Powidło, Soul Food czy Warburger oraz hot-dogi w maślanych bułkach od dogidog. Dla amatorów kuchni azjatyckiej: SaigonKa lub Pho², serwujące świeże spring rollsy, Koreanka z aromatycznymi bulgogi w bagietce oraz UL z koreańskimi frytkami i bULgerami. Dla tradycjonalistów znajdą się pyzy od restauracji LAS, pieczone ziemniaki z obłędnymi dodatkami od Nadzianego Ziemniaka i langosze w wersji wegańskiej (Lokal Vegan Langosze). Nie zabraknie też słodkości – koniecznie spróbujecie Churros, prawdziwych lodów Pallone z produktów przywiezionych prosto z Toskanii lub Melody – podawanych w bąblowym waflu z dodatkami. Zapewniamy: nie wyjdziecie głodni!

W każdy weekend czekać na Was będą nowe atrakcje i zmieniający się wystawcy oraz menu. W sezonie letnim pojawią się również znani szefowie kuchni, których kojarzyć możecie z konceptami Fine Dining – nie tylko jako visiting chefs, ale również ze swoimi autorskimi projektami, opracowanymi specjalnie na potrzeby Mini Marketu! Spotkacie zatem m.in. Josepha Seeletso, którego znać możecie z polskiej edycji programu Top Chef, gdzie był jurorem. Józek (jak nazywają go znajomi) przybliży Wam w swojej autorskiej kuchni smaki Botswany. Kolejną kulinarną personą będzie Aleksander Baron – odpowiadający za sukces takich restauracji jak Zoni oraz Solec44. Jeśli jesteście ciekawi, co zaprezentuje na Mini Markecie – koniecznie sprawdźcie już od 4 lipca!

Ekologia jest dla nas ważna
“Postanowiliśmy wyeliminować plastik. Każdy z wystawców jest zobowiązany, aby korzystać wyłącznie z ekologicznych, biodegradowalnych opakowań i sztućców”. – mówią organizatorzy Mini Marketu. Zadbali również o to, aby wszystkie napoje serwowane na terenie Lunaparku były podawane w kubkach zwrotnych, wielorazowego użytku. Słomki do drinków są natomiast papierowe.

Lunapark to również liczne atrakcje kulturalne i strefa sportowa
Ale to nie koniec atrakcji! Mini Market to część Lunaparku – kompleksu o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, gastronomicznym i sportoworekreacyjnym. Na rozległym, zielonym terenie w sąsiedztwie Wisły czekają na Was w tym sezonie: dwie klubokawiarnie – kultowe Hocki Klocki oraz zamknięta w namiocie cyrkowym Wata Cukrowa z muzyką elektroniczną. Oprócz tego: zajęcia z jogi, kino plenerowe, teatr i animatorzy dla dzieci, pokazy cyrkowe, koncerty i mnóstwo zajęć i wykładów. W strefie sportowej znajdziecie natomiast: tor do skimboardu, ring bokserski, stół do ping-ponga, tor do mini golfa oraz automaty do gier. W Lunaparku nie ma miejsca na nudę!

Wstęp na wszystkie wydarzenia i imprezy jest bezpłatny.

MINI MARKET
ul. Wał Miedzeszyński 407, Warszawa
czwartek: 18:00-24:00
piątek: 18:00-2:00
sobota: 14:00-2:00
niedziela: 14:00-22:00