Metalowe kwietniki od polskich marek - HOT TREND

Kwietniki metalowe są doskonałym pomysłem na urozmaicenie wystroju wnętrza. Świetnie sprawdzą się na balkonie, terasie, w ogrodzie, jak i również w każdym pomieszczeniu w domu.

Rośliny doniczkowe to nie tylko ładne dekoracje wnętrz, mimo niepozornego wyglądu mają bardzo pozytywny wpływ na życie człowieka. Rośliny wykorzystując dwutlenek węgla, produkują tlen, który jest nam niezbędny do życia. Zwiększają wilgotność i poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu, poprawiają samopoczucie i działają relaksująco. Oprócz tego kwiaty są przepiękne i sprawiają, że pomieszczenie od razu wygląda przytulniej. Każdy kwiatek potrzebuje odpowiedniego kwietnika, aby prezentował się jeszcze piękniej.

Obecnie na rynku można znaleźć kwietniki w każdym stylu, w dowolnym kolorze i rozmiarze. Jednak przed zakupem warto sprawdzić metalowe kwietniki od polskich projektantów. Kupując produkt polski, nie tylko otrzymujemy wysoką jakość wykonania, ale także wspieramy polską gospodarkę i rzemieślników. Na stronie Pakamera.pl znajdziecie niezwykle szeroką ofertę kwietników metalowych do każdego pomieszczenia.

Duże znaczenie ma także firma, od której dany kwietnik zakupimy, dlatego poniżej przedstawiamy TOP 5 ulubionych marek.

Dla miłośników stylu retro polecamy produkty marki KWIETNIKI – powstała pod koniec 2015 roku. Ich kwietniki konstruowane są tak, że utrzymają nawet naprawdę duże kwiaty. Są solidne, wytrzymałe, a do tego robione ręcznie. Każdy, nawet najmniejszy szczegół jest dopracowany, taki kwietnik posłuży nam przez długie lata.


Jeśli jesteś fanem minimalizmu, koniecznej zajrzyj do ELEMENTUJ. Ta marka jest mistrzem w prostych, nowoczesnych formach. W ich ofercie znajdziesz kwietniki metalowe wiszące i stojące. Marka ELEMENTUJ dużą wagę przykłada do jakości oraz pochodzenia produktów, wszystkie prace powstają w zakładach rzemieślniczych w Polsce, wykonywane w zgodzie z naturą, co jest dodatkową zaletą tej marki.


Bardzo szeroką ofertę kwietników posiada także marka SBN DESIGN. W ofercie znajdziemy kwietniki metalowe wiszące, stojące, naścienne, kwietniki makramy, a także doniczki betonowe. Inspiracją dla tej marki jest geometria. Fani tego typu motywów z pewnością znajdą swój wymarzony kwietnik. Marka oferuje także wykonanie kwietników na indywidualne zamówienie, w podanych przez klienta wymiarach.


Kolejną marką jest BUJNIE – to marka ze Śląska, która oferuje kwietniki metalowe i stojaki. Założeniem marki jest wprowadzenie natury do codziennego życia każdego człowieka. Produkty BUJNIE eksponują naturalne piękno roślin i sprawiają, że kwiatek wygląda obraz wiszący na ścianie. Marka wykonuje także projekty indywidualne, wymyślone przez klienta.


Ostatnia marka w naszym rankingu to DOMOWE KWIETNIKI. To oferta skierowana dla fanów stylu nowoczesnego, minimalistycznego. Metalowe kwietniki tej marki mają prostą formę, ale są bardzo eleganckie i stylowe. W ofercie znajdują się stojaki i kwietniki na jeden lub kilka kwiatków. Wszystkie kwietniki są w kolorze czarnym, więc doskonale będą komponowały się ze ścianami białymi i szarymi. Produkty te są robione ręcznie, z dbałością o każdy szczegół.


Czym należy kierować się przy wyborze kwietników?
Wybierając metalowy kwietnik, należy zwrócić uwagę na wielkość miejsc na doniczki. Jeśli wielkość nie będzie odpowiednio dopasowana do doniczki, kwiatek trzeba będzie przesadzić. Ważne jest także, w jakim stylu utrzymywane jest mieszkanie, kwietnik powinien być dopasowany do wystroju. Równie ważne jest, aby do wielkości mieszkania dobrać wielkość kwietników. W większości przypadków kwietniki są elementem dekoracyjnym, stawiamy je w miejscu nie zagospodarowanym, np. w kącie. Jeśli jednak zdecydujemy się na zbyt duży kwietnik i postawimy go w małym pokoju, to z czasem niestety zacznie przeszkadzać. Dlatego lepiej duży kwietnik zostawić do salonu lub na balkon, a mały stawiać w sypialni lub innym pomieszczeniu. Najbezpieczniejszym wyborem są metalowe kwietniki uniwersalne, ich minimalistyczny wygląd dopasuje się do każdego wnętrza. Najczęściej występują w kolorze białym lub czarnym, ale jest możliwość zamówienia innego koloru.