MC1R magazyn dla rudzielców

Powstał pierwszy na świecie magazyn o rudzielcach! W 2014 roku w Niemczech ukazał się pierwszy numer pisma  MC1R, którego nazwa pochodzi od genu odpowiedzialnego za ognisty kolor włosów. Poznajcie szczegóły tego projektu.

 

W 2015 roku został wydany drugi numer tego nietypowego pisma, które założył Tristan Rodgers. Pomysłodawca magazynu mieszka w Hamburgu, studiuje architekturę światła i sam też jest rudy. Zawartość magazynu porusza zagadnienia sztuki współczesnej, designu, aktualnych wydarzeń i tematów życia codziennego. W każdym wydaniu możemy podziwiać edytoriale modowe i przeczytać wywiady z gwiazdami muzyki oraz projektantami. Niektórzy twierdzą, że skupianie się tylko i wyłącznie na włosach jest metodą paradoksalną, ale skoro ludzie identyfikują się z tym, jak wyglądają, to stworzenie projektu na ten temat pozwoli artystom na swoją własną reprezentację. Może ktoś tam, gdzieś na drugim końcu świata ma straszne kompleksy związane z wyglądem, więc coś tak pozytywnego będzie w stanie tej osobie pomóc odnaleźć siłę. – opowiada Rodgers w wywiadzie dla i-D.

Początkowym założeniem było wydanie poradnika dla rudowłosych. Pomysł został umieszczony na platformie crowdfundingowej i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Około 200 osób złożyło zamówienie na pierwsze wydanie. W ten sposób zmieniono formę pierwotnego projektu i nadano mu kształt magazynu. Co sądzicie o piśmie dla rudzielców, którzy stanowią 2% populacji?