Genialny duet – mała ruchliwa i bardzo ciekawska Masza oraz prostoduszny i kochający spokój Niedźwiedź powracają w trzecim sezonie serialu uwielbianego przez dzieci na całym świecie. W 7. część serii „Masza i Niedźwiedź: Bajeczna bajka” mali widzowie poznają nowy talent Maszy i dowiedzą się, czym grozi uzależnienie od gier wideo. Fani Maszy mogą także poszerzyć swoją kolekcję o całkiem nową serię z ulubioną bohaterką, w której pomaga ona maluchom oswajać dziecięce lęki: „Straszne Historie Maszy”, części 1 i 2. Animacje „Masza i Niedźwiedź, część 7: Bajeczna bajka” oraz „Straszne Historie Maszy” na DVD w ofercie Galapagos.

MASZA I NIEDŹWIEDŹ – O SERII
„Masza i Niedźwiedź” to nowoczesna interpretacja popularnej rosyjskiej bajki o przygodach zagubionej w lesie dziewczynki. Animowany serial w reżyserii Olega Kuzovkowa i Dimitrija Lovejko, wyprodukowany przez utytułowane moskiewskie studio Animaccord, szybko stał się globalnym fenomenem i od swojej premiery w 2009 roku zdążył podbić serca widzów na całym świecie. Obecnie „Masza i Niedźwiedź” jest jednym z najpopularniejszych brandów dla dzieci w wieku 2-7 lat na świecie. Popularna animacja przetłumaczona została na 35 języków. Została także doceniona prestiżowymi nagrodami, m.in. Kidscreen Award 2015 dla najlepszej animacji oraz Creative Innovator 2016 przyznawaną przez Animation Magazine. Polscy widzowie poznali Maszę dzięki obecności serialu w ramówce kanału TVP ABC, gdzie dotychczas wyemitowane zostały 2 sezony serii. Na DVD dostępne są oba sezony „Maszy i Niedźwiedzia” w wydaniach pojedynczych oraz pakietach, a także spin-off serialu „Bajeczki Maszy”.

Zabawna bajka uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych opowiada o szalonych perypetiach niesfornej dziewczynki Maszy i jej nietypowego przyjaciela, poczciwego Niedźwiedzia. Ich przyjaźń stanowi metaforę relacji między ciekawskim dzieckiem o chłonnym umyśle a wielkim, nieznanym światem. Do międzynarodowego sukcesu rosyjskiej produkcji przyczyniły się zjawiskowa animacja 3D, oryginalne piosenki, uniwersalny przekaz, zwariowane poczucie humoru i cała plejada nieszablonowych postaci. Masza i Niedźwiedź, część 7: Bajeczna bajka, która rozpoczyna trzeci sezon, pojawiły się w ofercie Galapagos. Ósma część serii „Masza i Niedźwiedź: Niespodzianka” pojawi się na DVD 8 listopada.