Make Me! x 9. edycja konkursu dla młodych projektantów

Już coraz mniej czasu zostało, aby wziąć udział w dziewiątej edycji make me!, konkursu organizowanego przez Łódź Design Festival. Zgłosić się do niego mogą wszyscy młodzi twórcy którzy nie ukończyli 35 lat. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym jury na podstawie przesłanych zgłoszeń wybierze projekty zakwalifikowane do wystawy, która zostanie pokazana na ŁDF 2016. W drugim etapie jury na podstawie przesłanych na wystawę obiektów zdecyduje o przyznaniu I nagrody:  20 000 PLN PARADYŻ AWARD, której fundatorem jest Ceramika Paradyż, wieloletni mecenas festiwalu.

Kto ma szansę na wyróżnienie?

Jury kieruje się kilkoma kryteriami wyboru. Najważniejszym jest oryginalność rozwiązania projektowego i innowacyjność. Produkt powinien być odpowiedzią na potrzebę użytkownika, stanowić rozwiązanie jakiegoś problemu. Doceniane jest innowacyjne zastosowanie dostępnych materiałów bądź zmiana kontekstu użycia istniejącej już rzeczy. Ważne są też walory estetyczne – sam, nawet doskonały w założeniu projekt, nie wystarczy, powinien być również miły dla oka i wygodny w obsłudze. Dodatkowym atutem jest pozytywna ocena możliwości wdrożenia zgłoszonego projektu do produkcji.

Ważne terminy i liczby

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10.07.2016 r. Lista projektów zakwalifikowanych do drugiego etapu oraz jednocześnie do wystawy zostanie ogłoszona na www.lodzdesign.com 8.08.2016 r. Ostatnie obrady jury odbędą się 13.10.2016 r, tego samego dnia podczas wieczornej gali otwarcia Łódź Design Festival zostanie ogłoszony zwycięzca nagrody głównej:  20,000 PLN PARADYŻ AWARD. Ale to nie wszystko! Co roku przyznawane są także inne wyróżnienia, zarówno rzeczowe, jak i finansowe – fundatorami nagród dodatkowych są: Interprint, Aquaform oraz Nowy Styl.

Zgłoszenie projektu

Aby wziąć udział w konkursie make me! należy przede wszystkim mieć nietuzinkowy projekt, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wnieść opłatę rekrutacyjną w wysokości
150 zł. Po zakwalifikowaniu do drugiego etapu należy także przesłać prototyp, na podstawie którego jury dokona ostatecznego wyboru, i który zostanie zaprezentowany na konkursowej wystawie. Potem pozostaje już tylko zaciskanie kciuków i czekanie na werdykt.