Co ma wspólnego Angelina Jolie z obrazem „Narodziny Wenus” autorstwa włoskiego malarza renesansowego Sandra Botticellego? Okazuje się, że naprawdę wiele! Zobaczcie zadziwiające kolaże „Mag+Art” Eisena Bernardo.

Młodzi artyści coraz częściej nawiązują do sztuki sprzed kilkuset lat. Czasem jest to jedynie luźna inspiracja, innym razem to nowa interpretacja tych dzieł albo odwołanie się do współczesności. Eisen Bernardo w swoim projekcie o nazwie „Mag+Art” połączył dzieła wielkich mistrzów (Boticelli, Klimt, Picasso) z okładkami popularnych amerykańskich magazynów typu Vogue, Esquire, InStyle, Vanity Fair, GQ, Cosmopolitan, The Hollywood Reporter, W, czy Interview. Dzięki swoim kolażom Bernardo chciał pokazać, jak społeczeństwo pojmuje w dzisiejszych czasach sztukę i jej ewolucję. „Czy gwiazdy i modele na okładkach czasopism mogą być traktowane jak muzy współczesnych mistrzów? Czy naga kobieta nadal jest dziełem sztuki/piękna?„, na te pytania próbuje odpowiedzieć Eisen. Autor tego konceptu wykorzystał m.in. wizerunek Kim Kardsashian, Angeliny Jolie, Miley Cyrus, wokalistów z zespołu One Direction, Victorii Beckham, Meryl Streep, Anne Hathaway, Beyonce, Keiry Knightley, a także Scarlett Johansson.

Z drugiej strony Bernardo składa hołd znanym miesięcznikom i ma nadzieję, że może w „przyszłości będą uważane za sztukę klasyczną„. Czy tak się stanie?