Made by You *converse*

W dniach 24-26 października Converse oraz i-D oddają w ręce artystów oraz miłośników kreatywnych działań wnętrza jednej z warszawskich przedwojennych kamienic. Przez 3 dni każdy z Was może zapoznać się z niecodziennymi pomysłami czołowych przedstawicieli polskiej sztuki, posłuchać nowych brzmień, wziąć udział w artystycznych warsztatach i uwiecznić na fotografii portret swoich ukochanych Chuck’ów!

Maurycy Gomulicki, Rafał Dominik oraz Gregor Różański – najbardziej intrygujący polscy twórcy, zostali zaproszeni do wyrażenia siebie i zaprezentowania swoich artystycznych wizji w ramach wystawy Made by you. Wpadnijcie do przestrzeni Converse, by zobaczyć jak nowoczesne instalacje, wielkoformatowe dziełai popartowe aranżacje wypełniły kilkusetmetrową, surową przestrzeń w centrum Warszawy.  Zabierzcie ze sobą swoje Chuck’i (miejcie je na nogach lub po prostu w plecaku) i twórzcie galerię Made by you.

Projekt jest wspólną inicjatywą marki Converse oraz magazynu i-D, którzy razem z artystami kontynuują tworzenie galerii Made by you będącej częścią kampanii pod tą samą nazwą. Made by you jest podziękowaniem skierowanym bezpośrednio do fanów marki, którzy od lat wybierają sneakery Chuck Taylor i w nich wyrażają swoją kreatywność.

 

Program wystawy ‘Made by you’

Otwarcie galerii  Made by you i spotkanie z artystami odbędzie się w sobotę, 24 października, o godz. 17:00 we wnętrzach przedwojennej kamienicy przy ul. Kredytowej 9 w Warszawie (wejście przez bramę). Ekspozycja będzie otwarta do poniedziałku, 26 października do godz. 21:00. Wstęp wolny!

Podczas trzech dni działania wystawy (24-26 października) na odwiedzających czekać będzie mnóstwo kreatywnych i angażujących aktywności, m.in. z pracami ilustratorki Mileny Liebe. Dla fanów nowych brzmień również przygotowano coś specjalnego. Przez cały czas trwania wystawy, w mobilnym foto-studio każdy z gości będzie miał możliwość wykonania portretu ulubionych Chuck’ów.

Warunek jest jeden – trzeba wziąć je ze sobą!

Sobota  24.10, godz. 17:00 – 21:00

W sobotę, podczas wernisażu, goście będą mogli spotkać się z artystami oraz wziąć udział w autorskich warsztatach Rafała Dominika, a także wysłuchać prelekcji Alka Hudzika, krytyka sztuki, który przeprowadzi otwartą dla publiczności rozmowę z autorami prac.

Niedziela  25.10, godz. 11:00 – 21:00

W niedzielę wystawie towarzyszyć będzie występ elektronicznego duetu Jóga, czerpiącego inspirację ze Skandynawii  i minimalistycznych, akustycznych brzmień. Start koncertu o 19:00!

Poniedziałek  26.10, godz. 11:00 – 15:00, koncert o 20:00

Z kolei w poniedziałek, na zakończenie wystawy, odbędzie się koncert charyzmatycznej, bengalsko-indyjskiej wokalistki Alo Wala, której audiowizualne show nie ma sobie równych. Zapraszamy na 20:00

Szczegóły na temat tego jak zdobyć wejściówki na koncerty oraz na temat całego wydarzenia na Facebooku:  MADE BY GOMULICKI, DOMINIK I RÓŻAŃSKI

Kim są artyści zaangażowani w projekt?

Artyści zaangażowani w projekt to wyjątkowe indywidualności, prezentujące odmienne style i formy wyrazu.

Maurycy Gomulicki , autor instalacji plastycznych i krótkich form filmowych, a poza tym zdeklarowany hedonista, fotograf, kolekcjoner oraz antropolog kultury stworzy wielkoformatowy mural.

Z kolei Rafał Dominik, miłośnik eksperymentów, założyciel artystycznego projektu Mebleks, zespołu  disco-polo Galactics, autor wystawiany w największych polskich galeriach sztuki współczesnej, zaprezentuje nowoczesną popartową instalację.

Z wymagającym wnętrzem kamienicy zmierzył się również Gregor Różański, artysta multimedialny. W swoich działaniach koncentruje się na współczesnych mu zjawiskach i kontekstach. Gościom wystawy zaprezentuje instalację przestawiającą kakofonię oraz chaos współczesnego świata.

Jóga to elektroniczny duet ze Śląska, który istnieje od 2013 roku i ma na koncie kilkadziesiąt znakomicie przyjętych koncertów i supportów. Kamil Łukasiuk i Rafał Skowroński to wieloletni przyjaciele, których łączy niesłychana wrażliwość na dźwięk. W niezwykły sposób łączą gitarę akustyczną z nowym elektronicznym brzmieniem, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje.

Alo Wala z to wokalistka o bengalsko-indyjskich korzeniach, która śpiewa i rapuje, inspirując się cumbią, włoskim gangsta rapem oraz mieszanką electro i hip-hopu. Każdemu z jej koncertów towarzyszą szalone wizualizacje.

Więcej na www.converse.pl