Rower, który zabierzesz ze sobą (dosłownie) wszędzie! Co więcej, dowolnie rozłożysz go na części i włożysz do plecaka! Marzenie? Nie, to projekt firmy Lucid Design wyróżniony Red Dot 2014 Design Award.

Warszawiacy (i nie tylko) pokochali rowery o czym przekonuje jeden z raportów ONZ oraz nasz artykuł „Rowerowa Warszawa” (zobacz tutaj). Mimo pewnych trudności związanych z brakiem połączonych dróg rowerowych i infrastruktury rodem z Amsterdamu, Berlina, czy Londynu chętnie pedałujemy na naszych dwóch kółkach. Jedni wybierają nadal modne amsterdamki, minimalistyczne ostre koło lub cruisery, inni jeżdżą na tradycyjnych „góralach” lub tak zwanych składakach. Wszystkich łączy jeden problem – gdzie można bezpiecznie zostawić swój jednoślad?

W obawie przed kradzieżą niektórzy z nas kupują nie jeden, a kilka łańcuchów, stawiają swój pojazd w pobliżu kamer miejskich lub firmowych. Mimo środków ostrożności nie zawsze udaje się uchronić przed złodziejem… Mamy na to jednak sposób! Indyjska firma Lucid Design zaprojektowała rower, który można w całości rozłożyć i zabrać ze sobą do pracy, restauracji, czy do znajomego. Wszystkie 21 części (razem z kołami!) zapakujesz do stylowego, okrągłego etui/plecaka. Na dodatek, autorzy tego pomysłu otrzymali Red Dot 2014 Design Award.