„Live at Pogłos” – premiera dla entuzjastów kaseciaków!

Na “Live at Pogłos” usłyszeć można poszukiwania formalne, groove, improwizacje, dziką energię, entuzjastyczne okrzyki publiczności i momenty głębokiego wyciszenia. Premiera kaset dla Dreamland Syndicate, to zapis koncertu z ósmego kwietnia 2019 roku. 

Pokusa gra materiał z czasu pomiędzy płytą EINZ a nowym albumem (coming 2020/21). Kompozycje powstały podczas soundchecków w trasie i teatralnych prób do spektaklu “Rewolucja, której nie było” Teatru 21 w reżyserii Justyny Sobczyk.

Trio: Natan Kryszk, Tymek Bryndal, Teo Olter powstało w 2012 roku jako free jazzowa, improwizowana, inspirowana skandynawską i polską sceną, energia rozbijająca się po warszawskich klubach i polskich festiwalach. Z czasem uformowała się w zespół czerpiący kompozycyjnie z klasyki jazzu i hip-hopu, amerykańskiej sceny neo-soulowej i funku.

Od koncertu w PardonTo Tu na festiwalu Niewinni Czarodzieje w 2012 roku Pokusa wkrada, wciska się wszędzie. Kluby, klubokawiarnie i klubojadalnie, teatr, festiwale jazzowe – jak gdański Jazz Jantar czy Jazz nad Odrą, ale i OFF Festiwal, Unsound, Lado w Mieście  i we współpracy z wieloma muzykami warszawskiej i polskiej sceny impro/jazzowej. Powstały takie zespoły jak ABBBA, Kinga, Lemiszewski/Olter i Pokusa XXL.

Pokusa wydała pierwszą płytę “ZERO” 2013 roku w Casablanca Studios. Drugą “EINZ” w 2018 roku w LADO ABC. Z tą płytą Pokusa zagrała trasę w Niemczech i Belgii oraz wiele koncertów w Polsce.

W 2020 roku internetowo miał premierę materiał z sesji nagraniowej “LIVE SESH” dostępny na bandcampie oraz kaseta wydana przez DREAMLAND SYNDICATE – pierwsza odsłona cyklu “Live at Pogłos”.

 

https://dreamlandsyndicate.bandcamp.com/album/pokusa-live-at-pog-os

https://pokusainternational.bandcamp.com/

www.dreamlandsyndicate.com