Little lights

Jak w wielu historiach marek – pomysł zrodził się z potrzeby. Potrzeba na drewniane, świecące lampy w unikalnych kształtach natchnęła dwoje ludzi do stworzenia własnej marki. Little lights to dziecięce, drewniane lampy w oryginalnej postaci, wykonywane całkowicie ręcznie. Poznajcie twórców drewnianych dobroci!

Jak zrodził się pomysł na drewniane lampy i kto jest twórcą?
Twórcami lamp I założycielami marki jestem ja i mój mąż Krzysiek. Od zawsze interesowaliśmy się designem, ale pomysł zrodził się z potrzeby. Szukaliśmy w Polsce świecącej litery wykonanej z drewna, która nie tylko będzie dekoracją pokoju, ale przede wszystkim będzie spełniała funkcję lampy. Chcieliśmy by dawała przyjemne światło, przy którym można poczytać lub którą będzie można zostawić włączoną w pokoju dziecka na całą noc. Oprócz światła oczywiście liczył się dla nas także kształt- większość liter, które oglądaliśmy były przysadziste, nie miały gracji. Doszliśmy do wniosku, że na naszym rynku nie ma nic co by nas zadowalało. Wzięliśmy więc sprawy- dosłownie- we własne ręce i zrobiliśmy pierwsze litery Little Lights. Stwierdziliśmy, że skoro dajemy radę z tak trudnymi kształtami jak typografia, musimy spróbować także innych form.

 Jaki jest najciekawsze kształt lampy którą wykonywaliście?
Myślę, że każda kolejna lampa którą wykonujemy zaskakuje kształtem. Dzięki temu, że lampy często powstają na specjalne zamówienie klientów Little Lights, mamy okazję spełniać marzenia wielu osób o niepowtarzalnej lampce. To dzięki specjalnym życzeniom klientów powstała cała seria lamp zwierząt. Wiele dzieci marzy, aby mieć swoje ulubione zwierzątko na stoliku nocnym lub na ścianie nad swoim łóżkiem. I my, dzięki zaufaniu naszych klientów, te marzenia spełniamy.

Lampa lisek, diament czy piorun, skąd czerpiecie inspiracje?
Tak jak wspominałam- najczęściej realizujemy potrzeby klientów- oni wychodzą z pomysłem. My tworzymy projekt, a z projektu lampę. Sami mamy dwójkę dzieci i od nich także czerpiemy inspiracje. Nasze córki uwielbiają przyrodę i zwierzęta. Gdzie się nie obejrzeć, tam jest pomysł na lampę do zrealizowania, szkoda tylko że doba jest taka krótka.

Czy lampa serce jest największym hitem?
Lampa serce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale hitem jest zdecydowanie lisek i litery. Motyw zwierzęcy i typografia już od wielu sezonów króluje w trendach wnętrzarskich i widać to dokładnie w zamówieniach. Dlatego motyw lampek zwierząt, na pewno cały czas będzie rozwijany- także w serii lamp dla naszych dorosłych klientów 🙂 W swojej ofercie już niedługo będziemy mieli zupełną nowość, która będzie się cudownie prezentowała w salonie. Śledźcie nasze nowości!