Lipiec w HBO GO – nowe filmy i seriale

Lipiec w HBO GO (https://hbogo.pl/) przyniesie ze sobą wakacyjną dawkę nowości filmowo-serialowych. Będą wśród nich historie, które rozbawią, zaskoczą czy wciągną w wir akcji. Nie zabraknie kina rodzinnego, ani produkcji opartych na prawdziwych wydarzeniach.

W nadchodącym miesiącu swoją premierę będzie mieć między innymi komediowy serial HBO będący satyrą społeczną pt. Biały Lotos. Jest to produkcja autorstwa Mike’a White’a z akcją odsadzoną w ekskluzywnym kurorcie na Hawajach. Podążamy w niej za grupą gości hotelowych, którzy w tym samym tygodniu spędzają wakacje w ekskluzywnym kurorcie. Z nową odsłoną powróci serialowa antologia Cudotwórcy z Danielem Radcliffem i Stevem Buscemim w rolach głównych. Tym razem bohaterowie przeżywać będą swoje perypetie na Dzikim Zachodzie. Innym powracającym tytułem będzie także kolejny sezon serialu Roswell, w Nowym Meksyku – produkcji inspirowanej cyklem powieści „Roswell: W kręgu tajemnic”.

Wśród filmowych propozycji na lipcowe seanse znajdzie się seria filmów o spektakularnych kradzieżach dokonywanych przez ekipę Danny’ego Oceana (w rolę którego wciela się George Clooney) – Ocean’s Eleven, Ocean’s Twelve i Ocean’s 13, a także jego siostrę i inne utalentowane oszustki – Ocean’s 8. W tym ostatnim Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Awkwafina, Sarah Paulson, Rihanna oraz Helena Bonham Carter spróbują dokonać skoku stulecia podczas Gali Met. Inną nowością będzie Le Mans ’66 – opowieść o amerykańskim projektancie samochodów i brytyjskim kierowcy, którzy podejmują wyzwanie stworzenia samochodu wyścigowego dla Forda i pokonania ekipy Ferrari w 24-godzinnym wyścigu Le Mans we Francji. W filmie w rolach głównych występują Matt Damon i Christian Bale. Dla amatorów historii kosmicznych przygotowana została premiera Ad astra: Ku gwiazdom, a w nim Brad Pitt wciela się w rolę astronauty, który wyrusza w niebezpieczną misję na granice Układu Słonecznego. Fanów Arnolda Schwarzeneggera i klasycznego już Terminatora powinna ucieszyć wiadomość o lipcowej premierze kontynuacji tego filmu, czyli Terminator: Mroczne przeznaczenie. Dwie dekady po znanych nam wszystkim wydarzeniach, Sarah Connor łączy siły z ulepszoną superwojowniczką z 2042 roku oraz T-800, aby chronić młodą dziewczynę przed zaawansowanym modelem Terminatora i zarazem świat przed dystopijną przyszłością. Wraz z początkiem lipca do serwisu wracają również wybrane, klasyczne filmy z Jamesem Bondem.

Dla amatorów kina światowego przygotowany został wybór filmów z różnych zakątków naszego globu. Wśród lipcowych premier użytkownicy HBO GO znajdą m.in. hiszpański film Uczennice przedstawiający historię ułożonej jedenastolatki z katolickiej szkoły, która pod wpływem nowej koleżanki z klasy zaczynaj odkrywać zupełnie nowy świat. Rumuński obraz Drukowanymi literami opowie natomiast historię Mugura Călinescu, rumuńskiego nastolatka, który tworzył graffiti w proteście przeciwko reżimowi Ceausescu. Chłopiec został aresztowany, wielokrotnie przesłuchiwany i konsekwentnie niszczony, w efekcie czego ostatecznie zmarł. Tajemnica dziewczyny znad jeziora pokaże nastolatkę z zamożnej argentyńskiej rodziny, która jest szaleńczo zakochana w pokojówce pracującej w jej domu. Obie dziewczyny zaczną marzyć o zamieszkaniu razem w Paragwaju i aby urzeczywistnić ten plan posuną się kradzieży. Inną nowością będzie też kanadyjska produkcja Luźna znajomość o dwojgu starych znajomych, którzy niespodziewanie wpadają na siebie w barze i pojawia się między nimi chemia. Oboje są w jednak w związkach i każde z nich musi się zastanowić, czego chce od życia i miłości.

W HBO GO nie zabraknie też produkcji dla dzieci i całych rodzin. Wśród nowości lipca znajdą się Atomówki, które powrócą we wznowionej wersji serialu Cartoon Network, żeby chronić Townsville przed złoczyńcami, którzy atakują miasto. Kolejną nowością będzie Craig znad Potoku, czyli serial animowany, w którym młodzi widzowie zaproszeni zostaną nad tytułowy Potok – wspaniałe, dzikie miejsce, gdzie najróżniejsi bohaterowie przeżywają niesamowite przygody, których granice wyznacza jedynie wyobraźnia. Inną premierą będzie serial dla dzieci Malory Towers, który powstał na kanwie popularnej powieści Enid Blyton, a jego akcja rozgrywa się w powojennej Wielkiej Brytanii. Malory Towers to nazwa szkoły dla dziewcząt położonej na przepięknym wybrzeżu Kornwalii, do której przyjeżdża główna bohaterka Darrell i tam przeżywa masę przygód. Do serwisu HBO GO dodane zostaną również kolejne sezony Świnki Peppy, Niesamowitego świata Gumballa, Grizzy’ego i lemingów czy Stevena Universe.

Na rodzinne oglądanie idealnie nadawać się będzie seria filmów opartych na popularnym niegdyś czeskim serialu o niezdarnych sąsiadach majsterkowiczach – Sąsiedzi: Film, Sąsiedzi znowu w akcji oraz Sąsiedzi: Zimowe zabawy. W tych pełnometrażowych produkcjach Pat i Mat nieustająco wymyślają sobie nowe zajęcia i ciągle coś naprawiają, nawet gdy nic nie jest zepsute. Innymi propozycjami będą również filmy osadzone w świecie klocków LEGO – LEGO BATMAN: Film, LEGO NINJAGO: Film oraz LEGO. Przygoda.

Lipiec w HBO GO to także serialowe nowości dokumentalne produkcji HBO. Złap i ukręć łeb jest ekranizacją kameralnych wywiadów z sygnalistami, dziennikarzami, prywatnymi detektywami i informatorami przeprowadzonymi przez zdobywcę nagrody Pulitzera, Ronana Farrowa, podczas pracy nad jego podcastem i bestsellerową książką. Produkcja przedstawia nowy punkt widzenia i informacje na temat szeroko zakrojonego śledztwa, którego celem było nie tylko ujawnienie sposobu działania wpływowego przestępcy seksualnego, ale także całego układu i sieci powiązań, który przez lata zapewniał mu bezkarność. Natomiast serial 30-metrowa fala podąża za pionierem surfingu Garrettem McNamarą, który po swoich dokonaniach w Nazaré w Portugalii wyniósł swój sport na wyżyny. Pomógł też  przekształcić tę małą wioskę rybacką w czołowe na świecie miejsce do surfowania.

Z każdym miesiącem kolekcja HBO GO powiększa się o nowe tytuły. Aktualnie w ofercie znajduje się ponad 800 filmów i ponad 300 seriali.