Jeżeli chcesz po wakacjach obudzić się z pięknymi i lśniącymi włosami, zacznij dbać o nie już dziś! Nie czekaj bezczynnie, aż będzie trzeba zregenerować włosy zniszczone warunkami atmosferycznymi. Pielęgnacja włosów musi być dopasowana do pory roku. Latem ich bezlitosnym wrogiem jest słońce, słona i chlorowana woda oraz wiatr. Każda z nas powinna chronić swoje włosy przed działaniem tych czynników, jeśli nie chce aby stały się suche, matowe i łamliwe.

Jak dbać o włosy na wakacjach:
Odstaw suszarkę – latem pozwól włosom wyschnąć samoistnie, a także zrezygnuj z prostownicy i innych produktów stylizacyjnych. Słońce i tak mocno je wysusza, nie podbieraj im resztek wilgoci.
Noś kapelusz – nakrycie głowy nie tylko chroni przed udarem słonecznym, a także zminimalizuje ryzyko uszkodzeń spowodowanych nadmierną ekspozycją na słońce.
Spłukuj z włosów sól i chlor – po każdej kąpieli w morzu, czy basenie spłukuj włosy wodą. Nie ma dla włosów nic gorszego jak towarzystwo soli i chloru. Jeżeli nie masz pod ręką kranu z bieżącą wodą, możesz użyć wody mineralnej z butelki.
Spinaj włosy – związane włosy będą się mniej plątać, co zapobiegnie ich mechanicznym uszkodzeniom.
Rozczesuj delikatnie – mokre włosy rozczesuj grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach,  w ten sposób nie uszkodzisz ich i nie powyrywasz.
Nie wystawiaj mokrej głowy na słońce – znajdujące się na włosach krople wody działają jak soczewka i skupiają na nich promienie ultrafioletowe, przyczyniające się do niszczenia włókna włosa.

Delikatne oczyszczanie i pielęgnacja
Do codziennej pielęgnacji włosów wybierajmy delikatny szampon myjący, np. z serii Antioxidant marki Insight o działaniu wzmacniająco – odżywczym, który zabezpieczy włosy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Po kąpieli słonecznej usunie także pozostałości soli lub chloru, nada im miękkości i przywraca naturalne piękno. Na tak oczyszczone włosy powinniśmy nałożyć odżywkę z tej samej serii, która wzbogaci włókno po ekspozycji słonecznej i kontakcie z solą morską. Co kilka dni warto zastosować maskę, silniejszą formę regeneracji włosów.

Ochronny Eliksir Insight
Kosmetyk, który regeneruje i intensywnie nawilża zapobiegając przesuszeniu, puszeniu się włosów i blaknięciu koloru. Preparat zawiera m. in. kombinację trzech olejków:
* Organicznego oleju kokosowego, który jest bogaty w tłuszcze, przeciwutleniacze i składniki odżywcze. Jego właściwości sprawiają, że jest idealny do leczenia włosów suchych i zniszczonych.
* Oleju z orzechów laskowych źródła witamin i minerałów, który tworzy warstwę ochronną na włosach, a także nadaje połysk.
* Oleju jojoba, który dzięki swojej strukturze bogatej w kwasy tłuszczowe i witaminy głęboko odżywia i nawilża włosy. Pomaga w regeneracji zniszczonych struktur łusek włosowych.

źródło: Inisght Professional

W poszukiwaniu kosmetyków Inisght Professional zaglądajcie na dział Beauty na Pakamera.pl