Lato w Browarach Warszawskich – 60 dni letnich atrakcji w samym sercu Woli!

Nieprzerwanie od roku, nowy kwartał na warszawskiej woli tętni życiem. Nie zmieni się to również podczas tego lata! Lipiec i sierpień i Lato w Browarach Warszawskich, to przede wszystkim scena letnia, kino pod chmurką, koncerty plenerowe, atrakcje dla dzieciaków, spotkania autorskie, stand-upy, spektakle improwizowane oraz multum innych powodów aby odwiedzić Browary tego lata!

Lato w Browarach Warszawskich
Browary Warszawskie w ubiegłym roku pokazały gdzie dzieje się lato! Bez trudu można znaleźć tutaj ochłodę w cieniu kwitnących łąk czy przy fontannie. Ale to nie wszystko! Jeśli ktoś z Was ma choć cień wątpliwości, że w wakacje Browary robią sobie urlop od rozpieszczania gości, to zapewniamy, że browarowe wydarzenia będą bardziej gorące od tego lata! Dowodem na to niech będzie poniższy rozkład wakacyjnej jazdy.

Scena letnia, a na niej… wyjątkowi artyści!

Jeśli mówimy o lecie, to oczywiście myślimy o atrakcjach pod gołym niebem. Od 8 lipca w Browarach Warszawskich wystartuje scena letnia z muzyką na żywo. We wtorkowe, czwartkowe i niedzielne wieczory będzie można się wyciszyć i zrelaksować. Repertuar, w te dni to delikatne, łagodne akustyczne dźwięki, dzięki którym w pełni można poczuć wakacyjny klimat. Na scenie wystąpią tacy artyści jak Leski, Maki Trio, Alicja Łapińska, skrzypek Tomasz Mreńca, wiolonczeliści z Cello Brothers czy Ronja x Wrona. Piątek i sobota przeznaczona jest dla osób, którzy oczekują od weekendu czegoś więcej! Dlatego na pięknym zielonym Dziedzińcu Laboratorium wystąpi m.in. Bisz & Radex, Tropical Soldiers in Paradise, Tęskno, Jann, Jagoda Kret czy Hela. Scena letnia to nie tylko koncerty. Poniedziałki należą do najlepszych stand-uperów w mieście, takich jak Kasia Kołeczek, Aleksandra Radomska czy Jasiek Borkowski. Natomiast środowe wieczory należą do Resortu Komedii i specjalnie przygotowanych spektakli improwizowanych. Szczegółowy harmonogram sceny letniej znajduje się na wydarzeniu na Facebooku Browarów Warszawskich oraz Follow The Step. Należy jednak pamiętać, że bez względu na dzień tygodnia – o godzinie 20:00, scena letnia będzie wypełniona utalentowanymi artystami.

Joga, kino pod chmurką, warsztaty dla dzieci i serwis dla rowerzystów

Weekendowe atrakcje otwiera cotygodniowe Warm-up Party, czyli piątkowa dj-ka na schodach, które prowadzą wprost na Plac przy Leżakowni, gdzie dzieje się weekendowe szaleństwo! Muzyka, ulubione koktajle i mnóstwo zieleni – czy to nie brzmi jak piątek idealny? Oprócz weekendowych koncertów Browary Warszawskie przygotowały także mnóstwo atrakcji dla dzieciaków i osób, które cenią sobie aktywność fizyczną. W harmonogramie znalazła się niedzielna joga na trawie czy sobotni serwis rowerowy dla wszystkich, którzy bezpłatnie chcą odświeżyć swoje rowerowe maszyny. Sobota i niedziela to także czas na atrakcje dla najmłodszych. W tym roku w Ogrodzie Centralnym Browarów będą się odbywać warsztaty z upcyclingu, podczas których dzieciaki dowiedzą się, co to znaczy być eko. W niedzielę natomiast na najmłodszych czekają także zajęcia przygotowane przez Roboty i Spółkę, na których będzie można puścić wodze fantazji i stworzyć rysunek 3D na podobraziu z elastycznej folii. To nie wszystko! Zarówno na te małe, jak i duże dzieci przez cały weekend czeka strefa gier planszowych, ale nie taka zwyczajna, bo w wyjątkowych okolicznościach natury. Dopełnieniem pękającego w szwach letniego harmonogramu są filmowe wieczory pod chmurką. W każdą środę i niedzielę o 21:30 Browary Warszawskie zapraszają na największe hollywoodzkie hity, takie jak „La La Land”, „Green Book”, „Sound of Metal”, „Transformers: Ostatni Rycerz”, „Lucy” czy „Legion Samobójców”.

Podróż do przeszłości i chwila dla psich fotoreporterów

Stałym elementem, który pojawił się jako dodatkowa atrakcja w Browarach, to pierwsza pścianka w Polsce. Bo powiedzieć, że Browary są dog friendly, to nie powiedzieć nic! Już po zdjęciach w mediach społecznościowych widać, że tutaj psy to prawdziwe gwiazdy! I tak oto powstała pierwsza w Polsce pścianka! A na tej pściance są tła – tak różne, jak różne bywają psiaki. Nie pozostaje nic innego jak wybrać się ze swoim psim przyjacielem na spacer i zrobić mu wyjątkowy portret na pięknych tłach, których autorem jest nikt inny jak Jan Kallwejt.

Lato w Browarach Warszawskich to nie tylko plenerowe atrakcje muzyczne i kulturalne. To także ważne rocznice i debiuty. To właśnie w tym roku Coca-Cola świętuje swoje okrągły jubileusz. Marka 50 lat temu rozpoczęła swoją działalność w Polsce, dokładnie w Browarach Warszawskich. Z okazji wyjątkowej rocznicy przygotowano specjalny projekt – interaktywną wystawę, która opowiada historię tej kultowej marki.

Nie ma wątpliwości, że tego lata Browary Warszawskie narobią w Warszawie szumu. Kalendarz planowanych imprez i wydarzeń kulturalnych pęka w szwach. Wszystkie aktualności należy sprawdzać na bieżąco tutaj Rozpocznij lato w Browarach! i obserwować Browary Warszawskie na Facebooku oraz Instagramie.