Urządzanie dziecięcego pokoiku to nie lada gratka dla wszystkich mam – zarówno przyszłych, jak i tych, których dzieci są już na świecie. Gdy zdecydujemy się już na kolor ścian i wybierzemy wymarzone mebelki, pozostaje kwestia dekoracji. Dziś wybieramy najpiękniejsze lampy do dziecięcego pokoju od polskich projektantów. 

Jakie cechy powinna spełniać idealna lampa do dziecięcego pokoju? Poza tym, że musi być piękna, to dobrze też, aby dawała delikatne, subtelne światło. Wówczas możemy korzystać z niej nie tylko wieczorami, ale także nocą, co jest szczególnie ważne w przypadku maluszków, które boją się same spać w pokoju. Wybierając lampę do kącika naszego dziecka, zwróćmy również baczną uwagę na materiały, które zastosowano do jej wykonania. W ofercie polskich projektantów bez trudu znajdziemy lampy wykonane z naturalnych, bezpiecznych dla malucha materiałów.

W dziecięcym pokoju warto zainstalować kilka źródeł światła. Z lampy sufitowej korzystamy głównie wieczorami i w czasie zabawy. Piękne modele tworzy marka Polly Pattern – ich lampa sufitowa Kury podbiła nasze serca! Do tego przyda się kilka kinkietów oraz mała lampka zawieszona na ścianie nad łóżkiem lub postawiona na nocnym stoliku. Ponieważ ta ostatnia prawdopodobnie będzie świeciła przez całą noc, warto wybrać odpowiednią, energooszczędną żarówkę. Żarówki led są bezpieczne, trwałe, pobierają niewielką ilość energii i są ekologiczne. Znajdziemy je na przykład w uroczych drewnianych lampkach w kształcie zwierzątek od marki Little Lights. Taka lampa spełnia nie tylko funkcję praktyczną, ale jest także doskonałą dekoracją dziecięcego pokoiku.

Jeżeli szukacie idealnej lampki do pokoiku swojego dziecka, zajrzyjcie na stronę Pakamera.pl, gdzie znajdziecie specjalną selekcję POKÓJ DZIECKA: LAMPY, a w niej najpiękniejsze lampy do kącika dziewczynki lub chłopca. Wystarczy kliknąć tutaj.

foto: Pakamera.pl