Kyuka Design. Małe rzeźby niosące wytchnienie.

Fot. Basia Szafrańska
8 / 16

Kyuka Design to autorski projekt: studio designu i własna produkcja w podwarszawskim Milanówku. Przedmioty projektowane dla chwil ZEN, wytchnienia i spokoju.

Duet, Stefan i Inka. Wspólnie zbudowali koncept marki. Stefan jest projektantem wzornictwa przemysłowego, po warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i twórcą wzorów oraz odpowiada za technologię. Inka zaś przez lata pracowała w marketingu i rozwoju biznesu dużych organizacji, a w Kyuka Design odpowiada za koncepcję marki, a także sprzedaż i marketing.

Po japońsku ‘kyūka’ oznacza życie jak wakacje. – twórcy Kyuka chcą, aby ich produkty pomogły Ci się odprężyć i przywoływały najpiękniejsze wspomnienia. Świece – rzeźby, w szlachetnej, porcelanowej oprawie, która zostanie z Tobą na dłużej.

Zainspirowani podróżami, naturą i sztuką japońskiego rzemiosła, Stefan i Inka zaprojektowali kolekcję naczyń, które w pierwszej kolejności posłużą jako świece, aby następnie zostać z Tobą na dłużej.

Co ich wyróżnia?

Dostępne piękno i funkcjonalność. Jak mówią :  „Chcemy dawać ludziom piękno, w dostępnym formacie. W naszych projektach łączymy rzeźbiarską formę z funkcją użytkową. Lokalnie, rzemieślniczo i etycznie: nasze projekty są autorskie od pierwszego szkicu. Wykonujemy je ręcznie w niezależnym studiu w Milanówku pod Warszawą. Zrównoważona konsumpcja i minimalizacja skutków środowiskowych są dla nas niezwykle istotne, dlatego zależy nam, aby nasz produkt służył dużo dłużej niż sama świeca.

Porcelana, która pozostaje po wypaleniu świecy, posłuży odbiorcy jako puzderko na biżuterię, pojemnik na przyprawy, sól do kąpieli a może doniczka na sukulenty. Wierzymy w Twoją kreatywność.

Kyuka Design korzysta z materiałów najwyższej jakości: porcelany Parian oraz w pełni naturalnych składników (eko sojowy wosk, naturalne olejki, drewniane knoty). Zen, mindfullness, hygge: odpoczynek, medytacje, spotkanie z samym sobą, w ciszy, w towarzystwie palącej się porcelanowej świecy, na bazie wosku sojowego, przy dźwięku skwierczącego bukowego knota i zapachu, który przywoła najpiękniejsze chwile. Bezcenny czas, zwłaszcza w dzisiejszym, przeładowanym bodźcami świecie. Zwolnij, odpocznij, po prostu bądź.

Nie byłabym sobą, gdybym nie kupiła świecy,  aby sprawdzić  czy w rzeczywistości są tak piękne jak na zdjęciach. Czegoś takiego się nie spodziewałam. Jest to produkt dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Opakowanie, w którym znajduje się świeca sprawia, że aż szkoda je otwierać. Zapach … obłędny. Po rozpakowaniu świecy jedyne co czujesz, to zachwyt. Obcowanie z tak pięknym produktem to bardzo przyjemna sprawa. Polecam! Z sumieniem czystym jak łza.

Świece Kyuka Design znajdziecie w pakamera.pl