Zapraszamy do Kulturalnej na trzy świetne koncerty wspierające akcję pomocy Karoliny, która zmaga się z rakiem jajników.  Wpływy z biletów zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie Karoliny, u której niedawno wykryto raka jajnika z przerzutami na inne narządy wewnętrzne w obrębie macicy. Możecie też pomóc wpłacając pieniądze dla Karoliny poprzez Fundację Sedeka (http://sedeka.pl/opp/karolina-wilimczyk) i licytując rozmaite przedmioty i usługi na Inkind (http://bit.ly/1QnLs4s). 

waleczna

Zagrają:

Krzysztof „Zalef” Zalewski – muzyk, kompozytor, autor tekstów, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Po wydaniu debiutanckiej płyty „Pistolet” zniknął na 9 lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenia. Występował przez ten czas na scenie w składach zespołów: Nosowska, HEY, Muchy, Japoto czy BRODKA. W 2013 roku powrócił z autorską płytą „ZELIG”. To album wymagający, szukający nowych dróg, nie dający się zagrzebać w rutynie.

Setting the Woods On Fire – najwyższej próby post-hardcore rodem z Warszawy. Wulkan energii i ogromna dawka melodii. STWOF grali na scenach festiwalowych (Open’er, Jarocin, PiotrkOFF Art, Audiowizje, Green Zoo Festival), a także u boku Vera Cruz (FR), Wooden Shjips (USA), We Are The Ocean (UK), Silverstein (CAN) czy Wounds (Irl). Dwukrotnie otwierali koncert Cancer Bats (CAN), zagrali też mini trasę z amerykańską formacją Moving Mountains.

Bulbwires – Josh Homme marzy, żeby z nimi zagrać, Keith Richards zgłosiłby się na technicznego, ale lekarze zabronili mu dźwigać, a Lemmy Kilmister po przesłuchaniu ich debiutanckiej płyty odzyskał słuch nadszarpnięty latami grania z Motorhead. Cud? Tak, pojawienie się takiego zespołu jak Bulbwires można rozpatrywać w kategorii zjawisk niebywałych. Bo gdy inni kombinują, oni wracają do konstytucyjnych zasad rock and rolla. Grają głośno, surowo, fizycznie, ale błyskotliwie i z pomysłem na kompozycje. Bulbwires to czterech muzyków z Warszawy. Ich debiutancka płyta ukazała się w styczniu 2014 r. – bez ostrzeżenia, bo nie uprzedzili o premierze serią singli, a pierwsze koncerty zagrali dopiero po publikacji materiału. PS. Pierwsze zdanie jest w stu procentach prawdziwe. Albo wkrótce będzie.

 

Co? Krzysztof „Zalef” Zalewski, Setting the Woods On Fire i Bulbwires dla Karoliny

Gdzie? Cafe Kulturalna

Kiedy? 25/06, start: 21:00

Więcej info: https://www.facebook.com/events/724111041067876/