Niezwykła barwa, połysk, właściwości oraz przystępność cenowa spowodowały, że srebro od wieków cieszy się wielkim uznaniem wśród jubilerów. Znane było już w starożytnym Egipcie ( około 3000 lat p.n.e.). Wzmiankę o nim można znaleźć w Starym Testamencie, kiedy to ilością srebra mierzono zamożność Abrahama.

agaradziejewska2

agaradziejewska

Dawniej obok biżuterii wytwarzano srebrne naczynia stołowe, upominki czy monety, a nawet zbroje i elementy uprzęży dla koni. Srebru przypisuje się moc uzdrawiania, ten kruszec ma pomagać się wyciszyć oraz przeciwdziałać
starzeniu. W średniowieczu używano srebra do dezynfekcji wody i konserwowania żywności, a także do leczenia oparzeń i ran. W XIX wieku marynarze podczas długich wypraw umieszczali srebrne monety w beczkach z wodą i winem, by zachowały świeżość. Dziś wiemy, że nie powinniśmy używać srebrnych sztućców do jedzenia jajek (powodują one czernienie metalu) oraz do spożywania potraw kwaśnych, zwłaszcza z domieszką octu.

Srebro wykorzystuje się w przemyśle fotograficznym, do pokrywania luster i produkcji instrumentów muzycznych (głównie fletów). Naukowo dowiedziono jego bakteriobójcze i dezynfekujące właściwości. Podczas I wojny światowej związki srebra używano zamiast antybiotyków. Srebro zapobiega powstawaniu przykrego zapachu i obniża ryzyko infekcji bakteryjnej i grzybiczej.

Srebrna biżuteria to doskonały dodatek do niemal każdego stroju. Ozdobi strój codzienny, wieczorową kreację czy suknię ślubną. Jej bogaty wybór zaspokoi wszelkie gusta i upodobania.

W czasie, kiedy rynek zalewają masowe produkcje niskiej jakości coraz bardziej docenia się autorskie projekty. Ich niepowtarzalność łączy się z wysoką jakością materiałów i solidnością wykonania Cieszą się one uznaniem wśród tych osób, którym zależy na oryginalności i wyjątkowości.

Serdecznie zapraszam do swojej galerii