Kredyt gotówkowy na remont domu? Szybka gotówka, gdy kuchnia wymaga remontu

Chcesz wyremontować kuchnię, ale nie masz oszczędności? Sięgnij po tani kredyt gotówkowy i ciesz się wymarzonym wnętrzem. Jak wybrać ten, który okaże się realnym wsparciem i nie obciąży budżetu? Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z bankiem? Podpowiadamy

Od dawna rozważasz remont domu, jednak nie możesz się zmobilizować, aby wreszcie zrealizować swój plan? Pandemia COVID-19 to świetny moment, aby wreszcie to zrobić. Dlaczego?

Remont domu w czasie pandemii

Z powodu obostrzeń towarzyszących pandemii COVID-19 Polacy zdecydowanie więcej czasu niż przed jej wybuchem spędzają w domach. Mają też zdecydowanie więcej wolnego niż kilka miesięcy temu. Zamiast narzekać na aktualne realia, warto konstruktywnie je wykorzystać, remontując i odświeżając mieszkanie. Możesz być pewien, że dzięki remontowi poczujesz się we własnych czterech ścianach jeszcze lepiej. Praca w domowym gabinecie będzie bardziej efektywna, a gotowanie dla rodziny stanie się przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Kredyt gotówkowy na remont domu

Jeśli nie masz oszczędności, które pozwolą sfinansować prace remontowe, sięgnij po kredyt gotówkowy. Dokonując wyboru w przemyślany sposób, zrealizujesz swoje plany, nie obciążając przy tym portfela.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to popularny kredyt bankowy skierowany do osób fizycznych. Dzięki uniwersalnemu charakterowi jest skutecznym sposobem na sfingowanie nieprzewidzianych wydatków oraz realizację planów i marzeń, także tych odkładanych od lat czy miesięcy. Sięgając po kredyt gotówkowy, pożyczysz od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, rozkładając spłatę na preferowany przez siebie okres — w zależności od banku od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy.

Kto może dostać kredyt gotówkowy?

Ze względu na prostą formułę kredytu gotówkowego, banki nie stawiają kredytodawcom wygórowanych wymagań. Choć szczegółowe warunki różnią się w zależności od kredytodawcy, a nawet konkretnej oferty, z powodzeniem można przyjąć, że szanse na kredyt gotówkowy ma osoba, która:

  • jest pełnoletnia, mieszka w Polsce i ma pełną zdolność do czynności cywilnoprawnych;
  • ma dowód osobisty i numer PESEL;
  • ma stabilne źródło dochodów i wymaganą przez bank zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty rat wraz z odsetkami w określonych w harmonogramie terminach.

Jak wybrać najlepszy kredyt na remont domu?

Dobry kredyt na remont domu powinien harmonijnie łączyć niskie koszty, wygodę obsługi oraz dodatkowe, atrakcyjne z punktu widzenia kredytobiorcy udogodnienia. Zanim dokonasz wyboru, porównaj oferty poszczególnych banków, zwracając szczególną uwagę na:

  • wartość RRSO. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu precyzyjnie odzwierciedli, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. To właśnie ona jest najlepszym wyznacznikiem kosztów finansowania. Zawiera w sobie bowiem nie tylko odsetki, ale także wszystkie inne opłaty, które musi ponieść kredytodawca;
  • możliwość zawarcia umowy bez konieczności wizyty w oddziale. Możliwość sfinalizowania formalności (nie tylko złożenia wniosku) w oddziale jest dziś jednym z najważniejszych wyznaczników atrakcyjności kredytu. Chcesz ochronić zdrowie swoje i swoich bliskich? Znajdź bank, który udzieli kredytu gotówkowego przez telefon;
  • gwarancją stałego oprocentowania. Dzięki gwarancji starego oprocentowania zachowasz pewność, że przez cały okres spłaty kwota raty pozostanie niezmienna. Wybierając taki kredyt, zachowasz kontrolę nad budżetem i unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek;
  • dodatkowe świadczenia i udogodnienia. W zależności od banku może to być np. pakiet usług bankowych z bezpłatnym dostępem do dokumentacji kredytowej czy przypomnienia SMS (np. o dacie i wysokości najbliższej raty czy potwierdzające wpłatę na umowę oraz jej spłatę).