Krakowianka :: nowa kolekcja marki SOVL

Szukając idealnych ubrań na lato warto postawić na te, które są wykonane z naturalnych materiałów, tak jak na przykład len. Polska marka SOVL, w każdym sezonie serwuję nam produkty o ponadczasowych krojach wykonane właśnie z tej tkaniny. Do powstania linii na sezon wiosna-lato inspiracją było miasto Kraków. 

SOVL to marka, która powstała w Małopolsce, a jej autorkami są matka i córka. Projektantki tworząc nową kolekcje, zadały sobie, jak i nam kilka ciekawych pytań – Jak noszą się Paryżanki? Jakie są trendy na ulicach Londynu? Jak ubierać się we włoskim stylu? Często, my Polki, czerpiemy inspiracje ze światowych stolic mody. Ale czy naprawdę musimy uczyć się stylu od innych? Odpowiedzią na nie jest ich najnowsza kolekcja o nazwie KRAKOWIANKA.

W swojej najnowszej kolekcji projektancki duet zabiera nas do Krakowa, w którym dziedzictwo kulturowe, jak sztuka, architektura, ale także moda, nie odbiega poziomem od innych europejskich miast. W kampanii stworzono wizerunek nowoczesnej krakowianki – dziewczyny z artystyczną duszą i sentymentem do stylu retro. Autorki kolekcji kolejny raz wykorzystały polski len, łącząc klasyczne fasony z elementami awangardy.

Sesja zdjęciowa odbyła się w jednej z krakowskich kamienic na Starym Mieście. Balkon ze zdobioną balustradą, promienie słońca wpadające przez drewniane okna oraz dwuskrzydłowe, rzeźbione drzwi stały się idealnym tłem dla lnianych projektów. Wśród nich znajdziecie „Nadwiślankę” idealną na spacery po bulwarach, „Kawiarenkę”, w której wypijecie kawę na mieście, czy sukienkę „Liryczną”, która swoją nazwę wzięła od… jednej z krakowskich ulic.

SOVL to marka bazująca na ekologicznych materiałach i polskiej produkcji. Odzież powstaje w gminie Andrychów, słynącej z tradycji krawieckich i włókienniczych.

Zgodnie z ideą „zero waste” każda rzecz uszyta jest na zamówienie. Dodatkowo autorki proponują dodatki do włosów, by maksymalnie wykorzystać pozostające fragmenty materiałów.

Zdjęcia: Patrycja Koczur