Koperty by ROBERT KUTA

Zasady zero waste pozytywnie opanowały nasze życie. Nie kupujemy żywności w plastiku, odrzuciliśmy jednorazowe słomki w knajpie, a na zakupy wybieramy się z lnianą torbą, własnym kubkiem na kawę i szklaną butelką na wodę. Czy możemy być jeszcze bliżej dbania o środowisko? Artyści z coraz większym zaangażowaniem przyczyniają się do idei zero waste. Idealnym przykładem na wykorzystanie nieudanych pracy jest stworzenie czegoś nowego! Robert Kuta uczy nas jak najlepiej wykorzystać każdy artystyczny element swojej pracy!

Robert Kuta tworzy zachwycające rysunki i printy od których trudno oderwać wzrok. Każdy z nas chciałby mieć jego plakat lub koszulkę z nietypową ilustracją. Jak wygląda proces powstawania dzieła? Docelowa ilustracja to droga prób i błędów, która zapełnia niezliczoną ilość kartek papieru. Co dzieje się ze zbiorem pełnym frywolnych malunków i ilustracji? Jak widać artysta znalazł na to świetny pomysł! Nie tylko wykorzystuje to co potencjalnie miało wylądować w koszu ale dodatkowo wypełnia potrzebę na kolorowe koperty. Trzeba przyznać, że trudno znaleźć tak intrygujące koperty, które z wielką chęcią wykorzystamy na urodzinową kartkę lub zaproszenie w niecodziennym wydrukowanym formacie. Robert  zdradził nam: Idea tworzenia kopert z nieudanych prac i rysunków, zrodziła się spontanicznie w momencie kulminacyjnym tj. kiedy chciałem wyrzucić zgromadzone prace na śmietnik.

Zobaczyłem wówczas potencjał, siłę w tym zbiorze i wówczas przyszła do mnie myśl aby go w pewnym sensie ponownie wykorzystać i przetworzyć. Z racji na to iż jest to papier, wpadłem na pomysł aby były to koperty. Te które dostępne są na rynku są zwykłe i standardowe, nie ma żadnej alternatywy. Moje koperty oprócz tego że są funkcjonalne, to wpisują się w trend niemarnowania rzeczy, a na dodatek są unikatowe, ponieważ każda wykonana jest z innej pracy.

www.robertkuta.com (http://www.robertkuta.com)