Festiwal Przemiany pod hasłem „Czyj jest Kosmos?” to nie tylko wystawy, wykłady i spotkania ze specjalistami, to również duża dawka zabawy. Przemiany Live! to plenerowy koncert ukierunkowany na muzykę elektroniczną. Gwiazdami tej edycji będą: Andy Stott, Demdike Stare, HMOT, Astma oraz FOQL.

Koncert prezentuje uznanych zagranicznych artystów i młodych muzyków u progu kariery. Mocną stroną projektu jest udział artystów spoza muzycznego mainstreamu, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru byłego Związku Radzieckiego (przede wszystkim Rosji i Ukrainy).

Andy Stott – brytyjski artysta i producent, związany z wytwórnią Modern Love. Jedna z czołowych postaci współczesnej sceny techno. Jako muzyk jest aktywny od 2004 roku. Ma na swoim koncie 5 autorskich albumów, przyjętych z ogromnym entuzjazmem. Podczas Przemian artysta będzie promował swój ostatni album “Too Many Voices”.

Demdike Stare – niezwykłe historie utkane z dżwięków. Duet DJa Seana Canty’ego i producenta Milesa Whittakera. Trzy longplay’e w dorobku tej formacji, w tym ostatni “Wonderland”, zostały bardzo dobrze przyjęta przez krytyków.

HMOT – artysta pochodzący z Lesosibirska na Syberii, producent, organizator i muzyk. Występował m.in. na CTM Berlin, CTM Syberia, a także w ramach kultowego Boiler Room. Prowadzi własną wytwórnię o nazwie Klammklang.

FOQL – pod nazwą tą ukrywa się Justyna Banaszczyk. Występowała na najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej i alternatywnej: Unsound, Tauron Nowa Muzyka czy Cocart. Swoje albumy wydawała dla New York Haunted, Oficyna Biedota czy Pointless Geometry.

Astma – czyli Tomasz Popakul, muzyk i twórca filmów animowanych. Udziela się także w zespołach Osty, BETH. Wydawał w Audile Snow i  Pointless Geometry.

Vj: Robert Bęza http://robertbeza.com/VJ-HMG/

Kiedy: 15 września 2017, godz. 20:30 – 02:00 Gdzie: Scena Letnia CNK

Bilety: 30 zł

Kurator: Łukasz Strzelczyk (Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Trzecia Fala”)

Wydarzenie: Przemiany LIVE!

źródło: materiały prasowe