Witajcie w nowym kosmetycznym świecie, gdzie sztuczna inteligencja prześcignęła nasze najśmielsze oczekiwania. Brytyjska agencja Seymourpowell chciała się przyjrzeć  bliżej konsumentom kosmetycznym, ich oczekiwaniom i potrzebom i tak właśnie narodził się futurystyczny koncept Mespoke.

 

Badania teamu prowadzonego przez Mariel Brown (Director of Futures) stworzyło koncept „Mespoke”. Jest to specjalna aplikacja,  która dzięki odpowiednim algorytmom, takim jak trendy, strefa klimatyczna, dieta czy plan podróży dobiera odpowiedni zestaw kosmetyków czy suplementów.

Koncepcja inteligentnych kosmetyków będzie działała w oparciu o subskrypcję na podstawie której jest przesyłany pakiet niezbędnych kosmetyków na następny tydzień i uwaga produkty są wysyłane w opakowaniach  biodegradowalnych. Wszystkie kosmetyki są jednorazowego użytku od kremu BB po serum antysmogowe. Oczywiście każda z saszetek jest dostosowana do potrzeb naszej skóry, środowiska oraz własnego stylu. Lecisz na wakacje do Meksyku za tydzień? Aplikacja uwzględni warunki pogodowe jakie tam panują i dostosuje kosmetyki do klimatu panującego w trakcie trwania Twojego urlopu. Przebieramy nóżkami i z niecierpliwością czekamy na premierę.

Źródło foto: dezeen

Agencja Seymourpowelle