Kolejna dawka elektroniki podczas Fest Festival

Fest Festival odkrywa kolejne karty programu nocnej części wydarzenia, który będzie obejmować aż trzy sceny z różnymi brzmieniami muzyki elektronicznej. Wśród ogłoszonych artystów są m.in. Roni Size ft. Dynamite MC, Kiasmos DJ set, Oxia i VAAL.

Krąg Taneczny

Jedną z trzech scen, która będzie działać podczas nocnej części Fest Festival będzie Krąg Taneczny. Za jej program odpowiedzialni są twórcy klubu Smolna – nic więc dziwnego, że wśród wcześniej ogłoszonych artystów znaleźli się tak uznani artyści, jak Vitalic z projektem Dima live, a także Kollektiv Turmstrasse czy Catz ‚n Dogz.

Podczas nocnej części Fest Festivalu usłyszymy dj set Janusa Rasmussena z projektu Kiasmos, który zdobył serca międzynarodowej publiki wizją wrażliwej i emocjonalnej elektroniki, wyczuwalną chociażby w takich hitach, jak „Looped” czy „Jarred”. Innym znanym artystą, który pojawi się w Parku Śląskim jest Marco Bailey. Jego debiut sceniczny odbył się ponad 3 dekady temu i pomimo upływu czasu, Marco cały czas aktywnie działa na scenie i podróżuje po całym świecie. Podobnie jak Oxia, którego hit pt. „Domino” nadal rozbrzmiewa w klubach, choć sam artysta ma za sobą wiele kolejnych wydawnictw, a niedawno miał okazję wystąpić w kolejnej sesji dla Cercle, zarejestrowanej na tle imponującego pałacu Peleş w Rumunii.

W Chorzowie zagra także Virginia – utalentowana producentka, DJ-ka i wokalistka. Od 2012 r. jest rezydentką kultowego Panorama Baru w Berghain, a ponadto wydawniczo współpracuje z wytwórnią Ostgut Ton, gdzie ukazał się m.in. jej album pt. „Fierce For The Night”. VAAL to natomiast relatywnie nowa twarz w elektronice, której producencki talent dostrzeli twórcy tak wpływowych wytwórni, jak Life And Death czy Afterlife.

Raban Stage by 175 BPM

Kolejną sceną Fest Festivalu jest Raban Stage, której partnerem jest jedna z czołowych organizacji promotorskich w kraju, czyli 175 BPM, odpowiedzialna za wiele imprez z topowymi przedstawicielami brzmień drum & bass. Mocny line-up reprezentantów tego nurtu pojawi się także w Chorzowie.

Roni Size to legenda drum & bassu, znana całej elektronicznej społeczności na świecie – stało się tak m.in. dzięki świetnemu albumowi pt. „New Forms” z 1997 roku, który otrzymał prestiżową nagrodę Mercury Music Prize. Do niego dołączy także bardzo ceniony duet Calyx & TeeBee, od lat gwarantujący jakość zarówno w studyjnych produkcjach, jak i występach na żywo. Ich wydawnictwa, a także produkcje kolejnego z ogłoszonych artystów, czyli Culture Shock ukazują się w katalogu RAM Records, czyli labelu, za którym stoi Andy C. Z cenionymi wytwórniami współpracowali również inni obecni w programie wydarzenia producenci – Alix Perez (Metalheadz, Shogun Audio i własne 1985 Music) oraz Skeptical (m.in. Exit Records), którzy zagrają specjalny set w formule b2b, a także duet Technimatic, związany z Shogun Audio.

Astral Stage by Goadupa

Trzecia z elektronicznych scen będzie poświęcona muzyce psytrance, a jej patronami są organizatorzy najbardziej znanego przedsięwzięcia związanego z tym gatunkiem w Polsce, czyli Goadupa Arts, Culture & Music Festival.

Jednym z ogłoszonych artystów, który wystąpi na Astral Stage, jest Yaegon Lamagaia. Na Fest Festival wystąpi z dwoma swoimi projektami – Merkaba i Kalya Scintilla. W obu występach towarzyszyć mu będzie piękna, sceniczna performerka Eve Olution. Na tej samej scenie wystąpi Regan – znany DJ i producent, ale także człowiek stojący za festiwalem Origin i działającą już od kilkunastu lat wytwórnią Nano Records. Z kolei Tsuyoshi Suzuki, to artysta, którego pierwsze oficjalne wydawnictwa siegają już 1995 roku, kiedy układał kompilacje publikowane w wytwórni Chaos Limited. Dziś, Japończyk ma już 51 lat, ale cały czas nie spoczywa na laurach i wciąż przekazuje publiczności sceniczną energię.

Kup bilet już dziś!

W sprzedaży dostępne są bilety na Fest Festival. Dwudniowe karnety dostępne są w drugiej puli “regular tix” od 259 złotych, zaś bilety jednodniowe od 149 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin.

Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach Empik – bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Więcej informacji: www.festfestival.pl
Promotor: Follow The Step