Kogo warto obserwować na instagramie? #2

Instagram pozostaje nadal naszym ulubionym miejscem w internecie. Dziś poruszamy się w granicach polskiej instagramosfery i przygotowaliśmy dla Was kolejną porcję inspirujących kont, które śledzimy od dłuższego czasu z nieustającym podziwem i uśmiechem na twarzy. Dziś będzie trochę o tatuażu, trochę o kawie i trochę o prześmiewaniu rzeczywistości.

@tyndyk

Tomek Tyndyk jest nie tylko aktorem, ale też bardzo zdolnym fotografem. Zawodowo wykonuje sesje zdjęciowe do magazynów, pracował m.in. z Kubą Gierszałem, Agatą Buzek, Agnieszką Żulewską, czy Kasią Herman. Jest autorem wielu projektów artystycznych. Na instagramie pokazuje swoje otoczenie, ludzi, miejsca. Unika tagowania zdjęć, bronią się same. Idealnym podsumowaniem jego twórczości jest komentarz pod jednym z instagramowych zdjęć: „W Twoich zdjęciach jest tyle spokoju, a jednocześnie tyle się dzieje, a do tego jeszcze coś niepokojącego wisi w powietrzu…”

@natalia_holub

Natalia Hołub jest z Łodzi i zajmuje się tatuażem, a konkretnie metodą nazywaną: hand poke. Artystka sięga do tatuatorskich korzeni, nie używa elektrycznej maszynki, tylko ręcznie kropka po kropce, punk po punkcie ręcznie tatuuje skórę klientów. Hand poke jest bardzo czasochłonny i wymaga dużo pracy. Natalia na swoim instagramie pokazuje projekty, rysunki, tatuaże na skórze, swoją pracownię. Jej styl jest niepowtarzalny, bardzo niejednoznaczny. Wszystkie projekty są unikalne, powstają w oparciu o rozmowę z klientem. Co tu dużo mówić: jest pięknie.

@bajki_ezopa

Bajki Ezopa to nic innego jak krótkie historyjki rysowane na kolorowych karteczkach post-it. Bohaterami są głównie zwierzęta (prosiak Dawid, zając Rychu czy żaba Bożena), natomiast autorka Bajek Ezopa bierze pod lupę też postaci biblijne i scenki z tzw. „martwą naturą”. Obok rysunku na każdej karteczce jest odpowiedni komentarz i historyjka. Bajki to idealny komentarz do wszystkich sytuacji społecznych mających obecnie miejsce. Nieważne, czy mówimy o butach Kanyego Westa, czy o problemach moralnych związanych z aborcją. Autorka zawsze trafia w punkt.

@sobotakota

For all the cat lovers… I nie tylko! Profil sobotakota jest tworzony przez wszystkich obecnych w sieci. Wystarczy otagować odpowiednio zdjęcie w swoim feedzie, a istnieje duża szansa, że znajdzie się na oficjalnym profilu sobotakota. Ten profil to zbiór zdjęć kotów w różnych, często bardzo zabawnych sytuacjach. Nie jest to album z fotografiami „kocich mam”, które traktują koty jak swoje dzieci. Sobotakota to album ze zdjęciami tych kotów, które zabierają nam miejsce w łóżku czy nie pozwalają czytać książek 😉

@becoffeestyle

Becoffeestyle to instagramowy profil autorów albumu o tym samym tytule i wielu innych publikacji, w których pokazują piękne rzeczy, miejsca, ciekawe propozycje dla tych, którzy kochają kawę czy rzeczy vintage. Na zdjęciach publikowanych na becoffeestyle podglądamy otoczenie autorów, piękne przedmioty i miejsca, które odwiedzają. Czerpiemy z nich inspirację, zachwycamy się uchwyconymi na zdjęciach detalami. Instagramerzy uczą nas, by dostrzegać piękno we wszystkim, co znajduje się w naszym otoczeniu.

 

źródło: instagram