Nie będziemy ukrywać, że spędzamy ogromną część swojego  czasu szperając na facebooku, snapchacie, czy instagramie. Nie raz trafiliśmy na profile, które nas zachwyciły, z miejsca też zaczęliśmy interesować się działalnością autorów zdjęć i krótkich nagrań video publikowanych w social media. Dziś chcemy podpowiedzieć Wam, czyje instagramowe profile odwiedzamy regularnie i z niekończącym zaciekawieniem śledzimy publikacje, które się na nich pojawiają.

@elementzenski

Instagram @elementzenski to przedłużenie działalności internetowego portalu o tym samym tytule. Dziewczyny tworzą o dziewczynach i dla dziewczyn. W serwisie znajdziecie inspirujące wywiady, porady beauty i makijażowe inspiracje. Dziewczyny często testują na sobie makijaże spotykane na pintereście, podpowiadają, jakich kosmetyków używać i co ma dobry wpływ na naszą skórę i samopoczucie. Na instagram wrzucają zajawki swoich materiałów, sylwetki inspirujących kobiet, czy zdjęcia poradników dla kobiet z minionych dekad.

@pionfotografia

Życie fotografów toczy się nie tylko w papierowych edytorialach. PION, czyli kolektyw fotografów Basi Kuligowskiej i Przemka Niecieckiego, znajdziecie na instagramie pod nazwą @pionfotografia. Duet tworzy przepiękne sesje zdjęciowe wnętrz, przedmiotów codziennego użytku, czy delikatne portrety. Na stałe współpracują z kilkoma najbardziej znaczącymi tytułami magazynów w kraju. Konto na instagramie jest bardzo spójne, pokazuje efekty ich współpracy przy lookbookach, czy edytorialach. Widzimy, jak ważny jest dla nich detal, proste formy i mocny przekaz.

@inneżycie

Jeśli znacie prace Antoniny Dolani, znacie też @innezycie. To profil, który prowadzi wraz ze swoim mężem – Radkiem. Dla nas to jeden z najpiękniejszych zakątków internetu. Para pokazuje życie od strony, której dziś najmniej doświadczamy – tej spokojnej, cichej, w symbiozie z naturą. Instagram Tosi i Radka to nie tylko piękne obrazy, ale przede wszystkim świetna terapia. Chociaż nie możemy być z nimi pośrodku lasu, od samego patrzenia na zdjęcia robi się jakoś lepiej 🙂

@saturczak

Na co dzień dziennikarz kulturalny związany z najbardziej poczytnym tygodnikiem w kraju. Pasją i największą miłością Saturczaka są kobiety, które portretuje klasycznym aparatem analogowym. Robi zdjęcia nie tylko modelkom agencyjnym, ale również pisarkom, aktorkom, czy piosenkarkom. Małgosia Halber niedawno poprosiła go o swój portret. Mało mężczyzn w tak subtelny i wysublimowany sposób potrafi pokazać naturalne piękno, jakie drzemie we wszystkich kobietach.

@moikropka

Minimalizm i fantastyczne wyczucie momentu oraz miejsca – to idealne podsumowanie zawartości instagrama @moikropka. Autorka zdjęć porusza się w przestrzeni miejskiej, idealnie wyłapując wszystkie „smaczki”, pokazując doskonale znane nam miejsca w zupełnie inny, zaskakujący sposób. Kadry są bardzo przemyślane, fotografka bardzo konsekwentnie utrzymuje wybraną przez siebie na początku estetykę.

 

źródło: instagram