Klub Komediowy

Pierwszy i jedyny Klub Komediowy w Polsce. Codziennie grają spektakle, które są różnymi formami komedii na żywo. Starają się pokazać to, co najciekawsze w niezależnej komedii, eksperymentują, współpracują z muzykami, pisarzami i aktorami.

Od kiedy działają?
Klub Komediowy pod auspicjami stowarzyszenia „Windą w bok”  otrzymał lokal na kulturę od burmistrza śródmieścia pana Wojciecha Bartelskiego na najbliższe trzy lata.  Działa na placu Zbawiciela od końca lutego 2014.  Od tego czasu klub odwiedziło około 30 tys. widzów.

O lokalu
Lokal składa się z dwóch poziomów, na dole w ponad 300 m2 piwnicy dawnej wietnamskiej restauracji, na półokrągłej scenie można codziennie zobaczyć inne wydarzenie. Oprócz sceny na dole funkcjonuje również  bar, gdzie przed i po występie można coś przekąsić albo się napić. Część spektakli widownia może spędzić w „amerykańskim” stylu, czyli przy okrągłych stolikach.

O programie
Występują tutaj m.in. takie grupy jak Teatr improwizowany Klancyk, Hofesinka, Stand-uperzy ze Stand-up Polska, Michał Kempa i wielu innych zaprzyjaźnionych komików, aktorów i muzyków. Klub gościł na swojej scenie, m.in.: Marcina Maseckiego, Szczepana Twardocha, Mariusza Szczygła, Janusza Gajosa. W klubie odbywają się również liczne pokazy grup warsztatowych związanej blisko z klubem Szkoły Impro. Na liście planowanych wydarzeń są też wieczory napisanych programów skeczowych.

Misja
Klub chce łączyć nowości zza oceanu takie jak impro, stand-up, skecz show z tym co najlepsze w tradycji polskiej rozrywki, nawiązując w swoim charakterze  m.in. do Kabaretu Starszych Panów czy Piwnicy pod Baranami. Staramy się również zapraszać artystów, którzy nas inspirują, albo których uważamy za wartych przypomnienia. Stąd w klubie występy m.in. Łyżki Czyli Chilli , Jacka Fedorowicza.

Jak powstał klub?
Klub Komediowy nie powstałby gdyby nie spontaniczna pomoc ludzi przy akcji crofoundingowej Polak Potrafi. Dzięki niej udało się zebrać ponad 34 000 zł, tak potrzebnych na starcie klubu. W ramach pomocy przy remoncie klubu zaoferowało się również Leroy Merlin dostarczając niezbędne  materiały budowlane. Po licznych wizytach w USA chcieliby, aby to miejsce w swoim charakterze działalności nawiązywało do popularnych za oceanem Comedy Clubs takich jak:  Second City, Improv Olympics. W tych klubach swoją karierę zaczynały gwiazdy takiego formatu  jak John Belushi albo Bill Murray.