Klimatyczne mieszkanie z retro duchem we Wrzeszczu

Wrzeszcz to chyba jedna z bardziej interesujących dzielnic Gdańska. Stare kamienice w zgrabny sposób przeplatają się tu z nowoczesnymi budynkami i blokami. To właśnie tu, w jednym z wielorodzinnych domów znajduję się klimatyczne mieszkanie z retro duchem.

Odremontowania i unowocześnienia mieszkania w domu jednorodzinnym z początku XX wieku podjęło się studio projektowe Kowalczyk-Gajda. Zleceniodawcy zależało na zachowaniu klimatu mieszkania oraz by nadal był w nim wyczuwalny duch gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Na 45 metrach kwadratowych stworzono więc nowoczesną przestrzeń, w której nie brakuję retro akcentów.

Studio projektowe postanowiło odświeżyć oryginalne zamontowane drewniane podłogi i drzwi, co sprawiło, że mieszkanie nadal zachowało swój przytulny klimat. Usunięty został również zniszczony piec kaflowy, dzięki czemu w jednym z pokoi wygospodarowano więcej przestrzeni użytkowej. Wrażenie robi również kuchnia, która została wykończona sklejką, dzięki czemu z salonem i częścią jadalnianą tworzy spójną całość. To klimatyczne mieszkanie podkreślają również zastane dodatki i poszczególne elementy. Wszystkie one zostały zgrabnie wplecione w nową aranżację, tworząc świeżą i przytulną kompozycję.

klimatyczne mieszkanie w Gdańsku

Ciekawym elementem aranżacji mieszkania jest również znajdująca się w jednym z pokoi szafa, której jeden z elementów to tablica korkowa. Takie połączenie funkcjonalności i designu to często spotykany element w realizacji autorstwa studia projektowego Kowalczyk-Gajda. To klimatyczne mieszkanie to doskonała mieszanka retro ducha i industrialnego klimatu, które wspólnie tworzą bardzo spójną przestrzeń.