Klawo w FALI – #pozytywnaFALA - powracają Potańcówki nad Wisłą

„Szemrane tango, tango spod latarni, niech tanga magią wróci noc sprzed lat (…)” – śpiewał Jarema Stępowski w apaszowskim „Szemranym Tangu”. Nadwiślańska FALA- Pawilon nad Wisłą zapraszam na   Potańcówki nad Wisłą. 

#LEŻAKOWANIE.
• ????????????ヘ nad Wisłą ヘKatzieヘ Fala – Pawilon
30.07.2020, godz. 19.00 (czwartek)
Zapraszamy na imprezę z nową i zimną falą ヘヘヘ
Tym razem obędzie się bez deszczu i wichury!

Piosenki puszcza ♥ Katzie ♥
???????? / ??????? / ??? / ???????? / ?????-??? / ???

ヘヘヘ

• SKAbalanga // Tisztelet, 6T’s Club & Jah Love Crew
31.07.2020, godz. 20.00 (piątek)
Po całym COVIDowym zamieszaniu powoli wracamy do plenerowych potańcówek nad Wisłą! Pierwsze nasze wspólne spotkanie po długiej przerwie będzie naprawdę klawe! Czas odwiedzić Fala – Pawilon nad Wisłą i rozpocząć SKABALANGĘ!

Na miejscu dobrze zaopatrzony bar, świetne wegańskie jedzenie oraz najlepsza selekcja do tańca!

Za sterami:
-> dawno niewidziani Tisztelet Sound w składzie LuszjanoRafentaf&Earl Jacob
-> znani i lubiani 6T’s Club,
-> zespół pieśni i tańca JAH LOVE CREW

 

KLAWY piknik nad Wisłą // po warszawsku! // Fala – Pawilon

02.08.2020, godz. 14.00 (niedziela)
„Szemrane tango, tango spod latarni,
niech tanga magią wróci noc sprzed lat (…)”
– śpiewał Jarema Stępowski w apaszowskim „Szemranym Tangu” ???

Wiele dekad po tym jak do tej i innych piosenek tańczyła warszawska ferajna, tytuł ten zainspirował cykl potańcówek z warszawskim folkiem, na których DJ Czerniak – młody entuzjasta klimatów muzycznych z syreniego grodu – w różnych warszawskich klubach (których większości już na mapie Warszawy nie znajdziecie) prezentował muzykę takich sław jak: Stanisław Grzesiuk, Jarema Stępowski czy Kapela Czerniakowska, a także piosenki okupacyjne i powstańcze.
A że tak się składa, że ten (już mniej młody) entuzjasta to Karol z naszej spółdzielni, postanowiliśmy zafundować sobie podwójną podróż w czasie i zaprosić Was na potańcówkę „Szemrane Tango” nad Wisłą.

Oprócz muzyki będzie też trochę wiedzy – historia Warszawy, ale w wydaniu „podchmielonym”! ? O 14:30 zapraszamy na wykład i spotkanie z Piotrem Wierzbickim, autorem książki „Podchmielona historia Warszawy” i przewodnikiem warszawskim, założycielem strony „Warszawa Na Wyrywki”.
Gdzie mieszkali, a gdzie poświęcali się swojemu rzemieślnictwu piwowarzy w najdawniejszych dziejach Warszawy? Które piwa królowały na warszawskich stołach? Jak uwarzyć piwo? Jak stolica wypadała w produkcji piwa na tle Mazowsza? Kto rozwinął przemysł browarniczy na wielką skalę? Oprócz odpowiedzi na te pytania dowiemy się również, co dziś zostało z piwowarskiej potęgi miasta, będzie można również kupić książkę bezpośrednio od autora.

 

CYKLICZNIE:
• Filmowy wieczór nad Wisłą czyli plenerowe kino w Fali – Pawilon

Tuż przy brzegu warszawskiej Wisły, na falującym ekranie, w każdą środę o godz. 21.00 rozstawiany jest duży ekran. Ojcowie założyciele FALI zapraszają wszystkich miłośników kina na bezpłatne seansy filmowe, w których można uczestniczyć niemalże leżakując! Znajdziecie ich na Płycie Desantu k. Mostu Łazienkowskiego.

Najbliższy repertuar:

29. 07 Bandyta (1997)

05. 08 Gainsbourg (2010)

12. 08 John Lennon. Chłopakznikąd (2009)

19. 08 La la land (2016)

 

• JOGA NA FALI
czyli łagodna joga na dzień dobry✨

Każda sobota, godz. 11.00

Jeśli chcesz rozpocząć dzień z dbałością o swoje ciało i umysł, poruszać się, łagodnie porozciągać i wzmocnić, to zapraszamy Cię do udziału w zajęciach jogi w pięknym nadwiślańskim otoczeniu.

 

• Roślinne śniadania nad Wisłą
w każdą sobotę i niedzielę od 12.00
Wraz z nadwiślańską filią Lokal Vegan Bistro znaną jako Lokal Vegan zapraszamy na kolejną edycję pysznego i energetycznego roślinnego śniadania.

//
Fala – Pawilon nad Wisłą
Płyta Desantu, Bulwary Wiślane
Wstęp wolny!

https://www.facebook.com/falapawilon/