W piątek 20 stycznia w murach warszawskiego klubu Smolna wystąpi austriacki duet Klankarussell, czyli autorzy wielkiego hitu pt. „Sonnentanz”.

Adrian Held i Tobias Rieser, choć znali się od lat, decyzję o uruchomieniu własnego projektu podjęli w 2011 roku. Pierwszym wspólnie stworzonym przez nich utworem jako Klangkarussell był „Netzwerk”, oficjalnie wydany nieco później. Produkcją, która dała im międzynarodowy rozgłos było Sonnentanz”, zakontraktowane potem w znanej wytwórni Still Vor Talent. Do dziś, utwór opublikowany w dwóch wersjach: wokalnej i instrumentalnej na różnych kanałach w serwisie YouTube zdobył łącznie ponad 60 milionów wyświetleń i zebrał ponad 9 tysiący komentarzy w różnych językach.

Dwa lata po wydaniu „Sonnentanz”, Adrian i Tobias wydali wreszcie swój pełnowymiarowy debiutancki album – m.in. z tytułowym „Netzwerk”. Ponadto, po sukcesach wydawniczych wciąż podróżują i występują na całym świecie. Odwiedzili już m.in. Pukkelpop w Belgii, Street Parade w Zurychu czy Awakenings w Amsterdamie.

Ich występ w klubie Smolna odbędzie się 20 stycznia. Poza Klangkarussell, tej nocy wystąpi mocna reprezentacja lokalnych artystów – Eltron, Seb Skalski, Kuba Otłowski, Tika Milano, MKO i Tom Palash.