Wzorniki kolorów Pantone to nieustające źródło inspiracji wśród zagranicznych artystów i grafików. Najczęściej interpretowane poprzez potrawy, tym razem zostały zaprezentowane w postaci plastikowych zabawek. Zobacz projekt „Kinder Pantone”.

Artyści kochają firmę Pantone! A zwłaszcza ich sławne wzorniki barw. Nie jesteśmy nawet pewni, czy udałoby nam się zliczyć, ilu z nich zainspirowało się lub zaprojektowało coś w duchu legendarnego już produktu amerykańskiej korporacji, którego historia sięga lat 60. XX wieku. Do grupy tych twórców z pewnością możemy zaliczyć Aline Houdé-Diebolt. Paryska projektantka (obecnie nie związana z żadnym biurem projektowym, czy marką) stworzyła projekt zatytułowany „Kinder Pantone„.

Oprócz kolorów typu 377 (zieleń), 520 (fiolet), czy 185 (czerwień) na zdjęciach zobaczymy… zabawki! I to nie byle jakie, bo te plastikowe samochodziki i zwierzątka pochodzą z Kinder Niespodzianki. Pamiętacie czekoladowe jajka, których zawartość spędzała niejednemu dziecku sen z powiek? Uda się trafić figurkę hipopotama, lwa, słonia,  dinozaura, albo pingwina, czy kolejną nagrodę pocieszenia w postaci składanych drobiazgów z tworzywa sztucznego? Widocznie Houdé-Diebolt musiała być (a może nadal jest?) fanką słodyczy produkowanych przez włoską markę Ferrero.