Kiermash vol. VI x największe targi mody w Krakowie

Spotkanie z polską modą niezależną już pod koniec maja w Krakowie. A wszystko za sprawą KIERMASHU… KIERMASH już na stałe wpisał się wielkimi literami na krakowskiej mapie imprezowej. To wyjątkowe wydarzenie modowe 28 i 29 maja powróci, by po raz kolejny zaprosić Was do zabytkowego budynku Dworca Głównego w Krakowie. Podczas VI edycji KIERMASHU będzie można spotkać polską modę niezależną, młodych projektantów, dizajn, akcesoria i… oryginalną strefę gastro.

Pod koniec maja stary budynek Dworca Głównego, czyli jedna z najbardziej charakterystycznych przestrzeni Krakowa wypełni się po brzegi polską modą. Przez dwa dni krakowianie, i nie tylko… będą mogli zobaczyć, przymierzyć i kupić najoryginalniejsze ubrania młodych projektantów. A będzie w czym wybierać. Podczas VI edycji KIERMASHU zobaczycie ponad 130 polskich marek.

Kiermash to wyjątkowe wydarzenie, które śladami Warszawy, Łodzi, Katowic, czy Berlina łączy młodych artystów z klientami w Krakowie. Na skalę światową nie jest to wydarzenie innowacyjne, ale na skalę małopolską, jak najbardziej. Przed Kiermashem w Krakowie nie było targów ukierunkowanych bezpośrednio na modę. Partnerem Kiermashu jest Województwo Małopolskie oraz Miasto Kraków. 28 maja o godz. 11:00 Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oficjalnie otworzy Kiermash oraz specjalnie przygotowaną na tę okazję instalację – 8,5-metrowy stojak na miejskie rowery zaprojektowany w kształcie słowa „Małopolska”. Na Kiermashu Wolontariusze Miesiąca Fotografii w Krakowie poprowadzą warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć mechanizmu światłoczułości, stworzyć własną opowieść fotograficzną, poznać zasady powstawania zdjęć oraz zaprojektować swój dizajnerski aparat. Warsztaty szczególnie polecamy naszym najmłodszym gościom.

 

Więcej info znajdziecie na Facebooku: www.facebook.com/events/1581591285484550/