Kawiarnia w stylu Grand Budapest Hotel

Studio projektowe Biasol stworzyło kawiarnię inspirowaną filmem Wesa Andersona „Grand Budapest Hotel”. To połączenie marmurowych powierzchni, geometrycznych elewacji i pastelowych barw.

 

Kawiarnia Budapets Cafe znajduje się w Chengdu, stolicy chińskiej prowincji Syczuan, ale jej właściciele specjalnie wybrali australijskie studio projektowe, aby stworzyć środowisko, które przypadnie do gustu międzynarodowej publiczności.

Osiągnięcie efektu niczym w filmów Wesa Andersona, to jak twierdzą projektanci zasługa pierwiastka kobiecego w doborze barw – jasno-szare marmury, pastelowa zieleń i róże w postaci dodatków.

„Nasz projekt opiera się na zapadających w pamięć elementach ze świata Wesa Andersona, aby stworzyć przyjazne miejsce z niecodziennym charakterem, które zachwyca międzynarodowym urokiem. Podobnie jak Anderson tworzymy sugestywne przestrzenie”

Kawiarnia charakteryzuje się swobodna atmosferą, elegancka estetyką oraz doświadczeniem gościnności i pierwiastkiem kultury kawiarni w Melbourne. Naszym zdaniem wspaniałe miejsce.