Kasia Lins zaprasza na “Czego dusza pragnie”, wyjątkowy koncert premierowy albumu “Moja Wina”

Równo miesiąc po premierze albumu “Moja Wina”, Kasia Lins zapowiada wyjątkowy koncert premierowy “Czego dusza pragnie [live show]”. Koncert ten, w nietypowej, performatywnej formie, będzie fuzją sztuk, które przenikają również niedawno wydany album. W zarejestrowanym muzycznym spektaklu artystka z udziałem zespołu poszerzonego o sekcję dętą oraz gości, scena po scenie opowiada historie z “Mojej Winy”. 

W wyjątkowym na skalę rodzimej sceny teatralnym koncercie, poza stałym zespołem Kasi Lins oraz sekcji dętej, na scenie wystąpili: Czesław Mozil, Ania Gacek, Błażej Król i Aleksandra Domańska. Koncert premierowo obejrzeć można będzie na platformie VOD artystki. Koncert ten to surrealistyczne widowisko na pograniczu spektaklu i filmu muzycznego, który wymagał od artystki wyjścia poza dotychczas znane ramy. Każda piosenka jest osobną sceną, niezależną historią, która składa się na kompletną fabułę.

Połączcie się ze mną w tym tajemnym świecie, a oprócz audio – wizualnego doświadczenia, dowiecie się także, co usłyszał ode mnie Czesław Mozil, czym tak bardzo zdenerwowała się Anna Gacek, dlaczego Król kazał nam się przebrać i z czego zwierzyłam się Oli Domańskiej.

Aktualna sytuacja, trudna dla całej branży muzycznej z uwagi na brak możliwości organizacji koncertów, postawiła artystów w sytuacji, w której muszą radzić sobie na nowe sposoby.

Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i nie poddać się w momencie, w którym cała nasza branża straciła pracę i nie odzyskała jej do dziś. Mimo tej niesprzyjającej inwestycjom sytuacji zapragnęliśmy dać słuchaczom dużo więcej niż połączenie przez kamerkę Zooma.”

Ten wirtualny koncert z elementami teatru i kina to efekt pracy ponad 30-osobowej ekipy. To wiele tygodni przygotowań, kilka dni na deskach teatru, miesiąc postprodukcji. Cały projekt powstał wyłącznie ze środków własnych oraz dzięki życzliwości wielu zaangażowanych osób.

Pomysłodawcami oraz reżyserami koncertu jest Kasia Lins, Karol Łakomiec oraz Maciej Bierut. Za realizację dźwięku odpowiada Andrzej Dziadek. Autorem zdjęć jest twórca wszystkich teledysków Kasi oraz gitarzysta – Karol Łakomiec.

Ta forma nie jest odpowiedzią na warunki czasów Covid. To nieksiążkowy koncert, teatr czy film. To synteza wszystkich sztuk, które nas pobudzają i które wpłynęły na kształt tego wyjątkowego przedsięwzięcia, ale też samej płyty Moja wina.

Premiera już 6 lipca. Koncert będzie dostępny dla pierwszych widzów w dniach 6-20 lipca, a “cegiełki”, które wesprą artystów, trafiły już do sprzedaży. Ich minimalna cena to 12 zł, ale Ci, którzy zdecydują się na większy datek, również będą mieli taką możliwość. Na stronę trafił także limitowany merch z akcesoriami do rytualnego odsłuchu albumu. Nie ma sprecyzowanej formy ani terminu, w którym koncert zostanie dystrybuowany w przyszłości.

Kasia Lins Bio

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała długogrający album „Wiersz Ostatni”, który spotkał się z doskonałym odbiorem zarówno słuchaczy jak i dziennikarzy. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój. W 2019 została dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę Wiersz Ostatni oraz w kategorii Autor Roku.

„Moja wina” to tytuł najnowszego albumu Kasi Lins, którego premiera odbyła się 29 maja 2020 roku. Kasia Lins jest autorką tekstów i współautorką muzyki, która powstała w duecie z Karolem Łakomcem. Za kształt całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, który wraz z Kasią i Karolem wyprodukował album.