Kapelusze od Jolie Su :: słomiane arcydzieła

Jolie Su to marka, która tworzy magiczne nakrycia głowy wytwarzane według tradycyjnych technik z najwyższej jakości materiałów. Najnowsza kolekcja zatytułowana “Palha Collection HANDSCULPTURED HATS” jest połączeniem współczesnego kapelusznictwa oraz tradycyjnych technik rzemieślniczych.

Ideą kolekcji było stworzenie kapeluszy o dramatycznych i rzeźbiarskich formach z wykorzystaniem tradycyjnej techniki plecenia słomy – tak charakterystycznej dla portugalskiej kultury ludowej i dziedzictwa. Jolie Su wyruszyła w podróż po Portugalii w poszukiwaniu idealnego materiału i doświadczonych rzemieślników. Jak każda podróż, również ta okazała się skarbnicą wiedzy i inspiracji.

Kolekcja Palha Collection HANDSCULPTURED HATS składa się z trzech modeli występujących w wersji regularnej oraz Grande (idealny dodatek do wakacyjnych zdjęć!) i opowiada trzy historie, które stanowiły inspirację dla kolekcji oraz kampanii autorstwa Magdaleny Kozickiej (zdjęcia), Dominiki Renes (make up i włosy), oraz modelki Poli z agencji Partisan Models.

Każdy kapelusz kolekcji Palha Collection HANDSCULPTURED HATS jest wykonywany ręcznie z wysuszonej portugalskim słońcem słomy. Ostatnim etapem powstawania kapeluszy jest ich “rzeźbienie” autorstwa Jolie Su. Efektem jest limitowana linia letnich, lekkich kapeluszy, które wyróżniają się artystycznym zacięciem i dozą buńczucznej kobiecości.

Kapelusz Champagne in Buenos Aires to opowieść o młodej dziewczynie z małego miasta i jej pierwszym łyku szampana. Ten kapelusz jest inny. Odważny, trochę szokujący, ale pełen kobiecego uroku i siły. Jest to hołd dla Kory, której abstrakcyjne i prowokacyjne teksty wypełniają nastoletnie wspomnienia Jolie Su.

Kapelusz Deers & Beauties opowiada o portugalskiej wsi, która jest bardzo odległa od powszechnego wyobrażenia. Ten kapelusz to idealny towarzysz wyprawy przez magiczną Portugalię: spotkań z dzikimi końmi i podziwiania kosmicznej roślinności.

Kapelusz Rodin’s Breeze to fascynacja projektantki perfekcją oceanu oraz kontemplacja nad ciągłym wyzwaniem z jakim zmaga się artysta poszukujący swojego głosu, często zagłuszanego własną ambicją, wymogami środowiska bądź oczekiwaniami odbiorców. Fale występujące w rzeźbach Rodina są jednocześnie realistyczne i abstrakcyjne. Te delikatne lecz stanowcze linie wywołały u Jolie Su skojarzenie z falami oceanu przenosząc projektantkę na… deskę surfingową. W magiczny sposób przeżycia artysty i surfera znalazły punkt wspólny.

Palha Collection HANDSCULPTURED HATS
Zdjęcia: Magdalena Kozicka
Stylizacja włosów oraz make up: Dominika Renes
Modelka: Pola z Partisan Models,
Część kostiumów pochodzi z Teatru Horzycy w Toruniu