Kaiser Chiefs prezentują nowy singiel “Jealousy”

Z prawie dwudziestoletnim stażem na rynku i z obszernym katalogiem stadionowych hitów na koncie, Kaiser Chiefs kontynuują swój triumfalny powrót, prezentując nowy singiel „Jealousy”. Utwór jest kolejną porywającą zapowiedzią nowego albumu.

Kaiser ChiefsUciekając od utartych schematów, zespół Kaiser Chiefs  podjął współpracę z wziętymi producentami Amirem Amorem (odpowiedzialnym za hity m.in. Eda Sheerana, Charli XCX czy Rudimentalu) i Lewisem Thompsonem (David Guetta, Becky Hill). To oni wyprodukowali kawałek “Jealousy”, który został napisany przez członków zespołu wraz z Lewisem Thompsonem, Henrym Tuckerem (Anne Marie, Aitch) i RISC (Cat Burns, Mimi Webb). Ten śmiały utwór o wybuchowym refrenie jest deklaracją intencji zespołu, który za każdym razem dostarcza świetne piosenki.

Nowy utwór pojawia się tuż po sukcesie poprzedniego singla „How 2 Dance”, jak również po dużej trasie koncertowej po brytyjskich arenach, która odbyła się w zeszłym roku.

Jak mówi wokalista Ricky Wilson: „Spędziliśmy ostatnie 20 lat na tworzeniu piosenek, niektóre z nich były hitami, niektóre były przeciwieństwem hitów. Zawsze jednak kochaliśmy je tak samo. Miłym zaskoczeniem było, gdy “How 2 Dance” wydawało się być dosłownie wszędzie. Nawet w programie Love Island, co postrzegam jako osobisty triumf. Kiedy jest się muzykiem, gdy znikną wszystkie zmartwienia i strach przed porażką, pozostaje nam tylko wolność i zabawa. To właśnie powód, dla którego zaczęliśmy, dlatego muszę was ostrzec: gdy raz usłyszycie ‘Jealousy’, nie będziecie mogli wyrzucić tej piosenki z głowy!”.

W ostatnim roku zespół zaliczył wiele godnych uwagi występów na żywo, w tym między innymi ceremonię otwarcia Invictus Games, trasę pod hasłem Big Thank You Tour dla zawodów pożytku publicznego, czy telewizyjny występ z okazji obchodów urodzin brytyjskiej królowej.

Aby być na bieżąco koniecznie śledź naszą zakładkę MUZYKA oraz nasz Instagram.