Antonio Berardi – słynny projektant i autor kreacji takich gwiazd jak Victoria Beckham, Naomi Watts, Gwyneth Paltrow, Celin Dion czy Eva Mendez, już za kilka dni odwiedzi Polskę. Jego wizyta w naszym kraju związana jest ze współpracą z włoską marką Peroni Nastro Azzurro, dla której zaprojektował luksusową torbę podróżną Valigia Peroni.

peroni1

Antonio Berardi jest obecny w świecie mody od tak dawna, że trudno uwierzyć, iż dopiero co skończył 40 lat. Studiował na wydziale sztuki i design’u na prestiżowej uczelni Central St. Martin’s College w Londynie. W tym czasie pracował już jako asystent w studio Johna Galliano – miejscu, które stanowiło wówczas tygiel mody.

peroni2

Berardi jest Brytyjczykiem z sycylijskimi korzeniami i często czerpie inspirację z obu tych kultur. Ceni elegancki, klasyczny styl, jednak sławny jest również z innowacyjnych projektów, takich jak np. obszerna sukienka-spadochron. Pomimo tego zaskakuje swoją skromnością i sam o sobie mówi „Jestem tylko krawcem” , zaś swój zawód puentuje: „Projektanci są szczęściarzami. Możemy nosić co chcemy i ludzie tego nie kwestionują. Nic nie mówią, nawet kiedy założę tenisówki do smokingu ”
Ma obsesje na punkcie tenisówek, posiada ok. 170 par – niemal wszystkie są białe. Twierdzi, że spędza sporo czasu na ich czyszczeniu. Sam zaprojektował chyba najbardziej niebanalne buty bez….obcasów.