JESIENNE PREMIERY SINGLOWE W MY NAME IS NEW

Po powołaniu do życia Labelu i wydaniu pod szyldem My Name Is New pierwszych trzech albumów, pora na cykliczne publikacje singlowe w projekcie. Październik w MNIN to cztery utwory o bardzo radiowym zacięciu. Poznajcie piosenki od duetów Lena Def i mimikomm, zjawiskowej MEG oraz trio producenckiego Pysh, Jackie i Żyski.

Październikowe premiery w My Name Is New zacznijmy od przedstawienia nowego duetu w projekcie, jakim jest Lena Def. Wspomniane duo łączy ze sobą dwa, kompletnie inne światy muzyczne – jest hybrydą, a właściwie wypadkową stylu Leny (funk, soul, R&B, pop) i Damiana (hip-hop, elektronika). Każde z nich wnosi coś od siebie i uczy się nawzajem zupełnie nowych rzeczy. Wzajemne inspirowanie się i eksperymentowanie zaowocowało autorską muzyką. Zaczęło się od wspólnego #hot16challenge, a następnie powstał debiutancki singiel „Więcej”. Najnowszą kompozycją w ich dorobku jest piosenka „Jeszcze raz”, która kontynuje obrany muzyczny kurs, który łączy w sobie R&B oraz soul z elementami elektroniki. Do utworu powstał również teledysk, który można obejrzeć na kanale KayaxTV.

Kolejnymi nowymi twarzami w MNIN jest trio producenckie Pysh, Jackie i Żyski, za które odpowiadają Filip Abramczyk, Jacek Majer oraz Marcin Żyski. Sami siebie i swoją muzykę opisują następująco: „Pysh inspiruje loopami, Żyski dośpiewuje teksty i melodie, a Jackie macza całość we francuskim sosie”. Gdy 7 lat temu Pysh i Żyski stworzyli „Pokój obok” (pierwszy w historii deephouse po polsku), to trafił on do kilkudziesięciu rozgłośni radiowych, a Novika umieściła go wśród 20 najlepszych utworów roku w kategorii Open. Dwa lata później Żyski w duecie z Gawrońskim jako The Hmmms wylądował w Warner Music Poland ze „Zremixuję się”, teraz wraz z Pyshem i Jackiem proponują wspólnie french-popową kompozycję „Stanę na głowie”.

Kolejne dwa utwory z dzisiejszych premier pochodzą od artystów, których można już było w My Name Is New usłyszeć. Za pierwszy z nich odpowiada Magdalena MEG Krzemień – półfinalistka The Voice of Poland 8 i współuczestniczka wielu projektów muzycznych. Na swoim koncie posiada debiutancką płytę „Jigsaw”, która powstała we współpracy z producentem muzycznym Mateo Pazem, z którym koncertowała m.in. w Abu Dhabi. MEG to także laureatka wielu ogólnopolskich nagród, zdobywczyni nagrody publiczności „Przebojem na antenę”, jej singiel „Take a break” plasował się w czołówce na liście Polskiego Radia Czwórka. Ponadto artystka realizuje się zawodowo na antenie Radia Opole, gdzie prowadzi swoje audycje autorskie: Dobre Granie Ekstra z Meg oraz Set Meg, gdzie zaznajamia słuchaczy ze swoim stylem muzycznym. Autorka vloga „Muzyczna Perspektywa Meg”, w którym prowadzi wywiady z gwiazdami oraz wspólnie z nimi wykonuje ich autorskie utwory. Aktualnie pracuje nad EP-ką, na której będzie można usłyszeć singiel „Światło”, który trafił dziś do MNIN.

Do MNIN został również dziś włączony singiel „Kości” autorstwa duetu mimikomm, który powstał z inicjatywy wokalistki Agnieszki Rassalskiejoraz producenta muzycznego Piotra Piskorskiego. Muzycznie zespół zabiera słuchacza w świat klimatycznie brzmiących aranżacji połączonych z oryginalnymi słowami piosenek i wyjątkowym głosem wokalistki. Obecnie zespół kończy swój pierwszy album studyjny. W sieci można posłuchać czterech utworów z nadchodzącej płyty.

O projekcie:
My Name Is New to projekt wspierający i promujący artystów solowych oraz zespoły. Jedną z najważniejszych części inicjatywy są jej działania edukacyjne. Każdy, komu uda się dostać do grona MNIN-owców otrzymuje: wsparcie merytoryczne, praktyczne porady na temat budowania swojego wizerunku w sieci, poszerzania swojej publiczności czy korzystania z ogólnodostępnych zasobów social mediów. Dodatkowo, artyści mają niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w projektach specjalnych oraz wystąpić na żywo przed dużą publicznością.

EXAMPLE.PL