Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić, że początkowo w serialu Przyjaciele, Monikę Geller miała zagrać właśnie Jennifer Aniston! To dopiero byłaby pomyłka w obsadzie. Bez roli Rachel Green nie byłoby przecież pięciu nominacji do nagrody Emmy oraz 2 nominacji (w tym jedną statuetkę) do Złotego Globu dla Najlepszej Aktorki Komediowej. Przed wami przyjaciółka z sąsiedztwa: Jennifer!

Jennifer Aniston urodziła się w Sherman Oaks, dzielnicy Los Angeles, jako córka aktorskiej pary Johna Anistona i Nancy Dow. Ojciec Aniston był aktorem w popularnych operach mydlanych takich jak Dni naszego życia (podobnie jak serialowy przyjaciel Joe). Uroda Aniston od lat zachwyca fanów. Być może wynika ona z jej korzeni. Matka Aniston urodziła się w Nowym Jorku, jej dziadek był włoskim imigrantem. Inni przodkowie matki wywodzą się ze Szkocji, Irlandii i w niewielkiej liczbie z Grecji. Jako dziecko spędziła wraz z rodziną rok w tym kraju, skąd pochodzi jej ojciec.

Jennifer studiowała aktorstwo, praktykowała na nowojorskich scenach i jednocześnie dorabiała na utrzymanie pracując na pół etatu w telemarketingu oraz jako kurier rowerowy i kelnerka. W 1992 roku zagrała jedną z głównych ról w niskobudżetowym horrorze fantasy Karzeł, film ten jednak otrzymał bardzo słabe recenzje i Aniston zaczęła zastanawiać się nad zmianą zawodu. Postanowiła jednak jeszcze raz spróbować szczęścia i wystąpić w castingu do planowanego przez NBC sitcomu Przyjaciele. Popularność Przyjaciół znacznie przerosła oczekiwania producentów i zdobyła popularność i kultowy status na całym świecie. Fryzura jaką nosiła Aniston w pierwszych częściach sitcomu otrzymała nazwę „Rachel’s cut” i była kopiowana przez wiele kobiet. W latach 1994–2004 NBC wyprodukowało dziesięć części Przyjaciół, gaże płacone aktorom w ostatniej części sitcomu wynosiły milion dolarów za odcinek i weszły do Księgi Rekordów Guinessa jako najwyższe gaże płacone aktorom telewizyjnym. Jej pierwszym kasowym hitem był Bruce Wszechmogący (2003) w którym zagrała u boku Jima Carrey. Wraz z Bradem Pittem (ówczesnym partnerem) i Bradem Greyem Aniston założyła firmę „Plan B Entertainment”, która była współproducentem filmów Troja, Charlie i fabryka czekolady i Infiltracja. 29 lipca 2000 roku para pobrała się na prywatnej ceremonii w Malibu. Kilka lat po ślubie byli uznawani za idealne małżeństwo w Hollywood. Jako główną przyczynę rozwodu podaje się romans Pitta z Angeliną Jolie w trakcie prac do filmu Pan i Pani Smith. Choć Pitt zapewnia, że nigdy nie zdradzał byłej żony i związek z Jolie rozpoczął po rozstaniu z Aniston, Jolie przyznała się otwarcie do romansu, choć wcześniej temu zaprzeczała. Po rozwodzie z Pittem w 2005 roku Aniston sprzedała swoje udziały we wspólnej firmie. W 2008 roku Aniston i Kristin Hahn założyły Echo Films.

Aniston jest matką chrzestną Coco Riley, córki Courteney Cox, z którą występowała w serialu Przyjaciele. W ubiegłym roku Jennifer Aniston zbierała pochwały za rolę w dramacie „Cake”, gdzie wcieliła się w przewlekle chorą lekomankę. Do roli przytyła i dała się oszpecić charakteryzacją.

Jennifer stała się ikoną komediowych ról oraz ikoną stylu dla rzeszy fanek. Ciągle piękna, naturalna i stroniąca od skandali. I chyba za to właśnie ją kochamy!