JASSMINE - Nowe miejsce dla jazzu i eksperymentu od września w Warszawie

Nowy stołeczny klub jazzowy Jassmine inicjuje swoją działalność w podziemiach nowo otwartego Hotelu Nobu i zapowiada pierwsze koncerty oraz inauguracyjne wydawnictwo płytowe – “Kwiatostan” LP Zespołu Błoto.

 

Jassmine, to nowe miejsce na mapie Warszawy, zlokalizowane dwa piętra poniżej skrzyżowania Koszykowej z Wilczą i jednego z najbardziej ekskluzywnych, stołecznych hoteli – Nobu. Jassmine uosobi historię gatunku balansującego na granicy elegancji i swobody, koncentracji i żywiołu,  oraz refleksji i ekstatycznej zabawy. Będzie pomostem między salonowym wizerunkiem jazzu, dancingowymi korzeniami tego gatunku, a zaangażowaniem jakie wybuchło w latach 60. XX wieku i oddolną kreatywnością, obserwowaną współcześnie. Nowy lokal inauguruje swoją działalność od 10 września zorganizowanym wspólnie z Astigmatic Records weekendem i 3 koncertami zespołów i artystów: Błoto, EABS i Tenderlonious (10, 11, 12 września). Bilety na koncerty trafiły już do sprzedaży na platformie Going. wraz z limitowanym nakładem “Kwiatostan” LP.

 

Błoto zdążył się już zadomowić w progach Jassmine nagrywając tu swój drugi album “Kwiatostan” stanowiący kolaborację wydawniczą Astigmatic Records i Jassmine. Co prawda preorderowy nakład albumu Kwiatostan, wyprzedał się w 13 minut od uruchomienia sprzedaży, ale dla kolekcjonerów płyt, Jassmine i Astigmatic Records przygotowali wyjątkową okazję: dla kupujących bilety na inauguracyjny, premierowy koncert kwartetu w nowo otwartym klubie dostępne są w sprzedaży pakiety z limitowanym winylem.

Błoto to kwartet wywodzący się z kolektywu EABS. Objawił się światu jedynie kilka miesięcy temu spontanicznym longplayem Erozje, który przysporzył współtworzącym projekt muzykom pochwał, a także rzeszy słuchaczy. I choć od premiery tego materiału minęło ledwie kilka miesięcy, ich kolejny materiał zapowiada następny ciekawy rozdział. Podczas pierwszego koncertu Astigmatic Weekend, Błoto premierowo zaprezentuje przed publicznością wariację na temat Kwiatostanu – jedenastu kompozycji, których tytuły pochodzą od nazw kwiatów. Wszystkie zarejestrowano w zamkniętym dla publiki Jassmine. Zwiastun:

 

BŁOTO, 10 września, czwartek, drzwi: 20:00, start: 21:00, Jassmine

Dołącz do wydarzenia TUTAJ

 

EABS, 11 września, piątek, drzwi: 20:00, start: 21:00, Jassmine

W piątkowy wieczór 11 września w Jassmine wystąpi wrocławski sextet EABS, kontynuujący tradycję polskiej szkoły jazzu, a wymykający się równocześnie wielu schematom. Na swoim debiutanckim albumie Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda), udowodnili o zupełnie autorskim podejściu do utartych muzycznych standardów.

Na drugim koncercie Astigmatic Weekend EABS zaprezentują materiał z wydanego pod koniec maja albumu Slavic Spirits, skoncentrowanym na mitologii słowiańskiej i demonologii polskiej. Inspiracją do autorskich kompozycji, które zespół wydostał z głębi swojego ducha i wyobraźni była enigmatyczna “słowiańska melancholia”.

Dołącz do wydarzenia TUTAJ

 

Tenderlonious, 12 września, sobota, drzwi: 20:00, start: 21:00, Jassmine

W sobotę 12 września, podczas ostatniego koncertu Astigmatic Weekend w Jassmine wystąpi Tenderlonious, producent, ale i właściciel wytwórni 22a związany z brytyjską sceną jazzową oraz undergroundową. Podczas koncertu zaprezentuje przekrojowy materiał ze swojej twórczości.

Dołącz do wydarzenia TUTAJ