Jaki depilator laserowy wybrać?

Masz dość odrastających włosków, które wymagają systematycznego usuwania? Zainwestuj w dobry depilator laserowy, dzięki któremu o zbędnym owłosieniu zapomnisz na długo. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze tego urządzenia.

Depilacja laserowa już dawno przestała być luksusowym zabiegiem dostępnym wyłącznie dla wybranych kobiet. Zaawansowane urządzenia dostępne są już także do użytku domowego – dzięki temu każda pani może przeprowadzić taki zabieg w domowym zaciszu. Aby jednak depilacja była skuteczna, należy wybrać odpowiedni model sprzętu. Kierując się poniższymi wskazówkami, zakup urządzenia będzie łatwiejszy.

Depilatory IPL do domowego użytku
O ile w gabinetach kosmetycznych depilację laserową można przeprowadzić za pomocą różnego rodzaju urządzeń (np. lasera diodowego), o tyle w warunkach domowych można korzystać wyłącznie z depilatorów IPL. Ich działanie polega na emitowaniu impulsów światła, które kierowane są bezpośrednio do cebulek włosowych.  Wiązka światła zostaje pochłonięta przez barwnik. Pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do uszkodzenia mieszków, co skutkuje zatrzymaniem procesu odrastania owłosienia. Depilatory IPL oddziałują wyłącznie na owłosienie w fazie wzrostu (anagenu). W związku z tym, że nie wszystkie włoski znajdują się na tym etapie, zabieg trzeba powtórzyć kilkakrotnie.

Kryteria wyboru domowych depilatorów laserowych
Depilatory IPL dostępne są w szerokim wyborze, dlatego należy porównać dostępne modele pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań. Warto bowiem pamiętać, że – chociaż wszystkie urządzenia domowe bazują na technologii IPL – różnią się one parametrami. Na co zatem trzeba zwrócić uwagę? Poniżej kilka (z wielu) aspektów.

Marka
W przypadku depilatorów laserowych lepiej postawić na sprawdzonego producenta. Nie chodzi wyłącznie o lepsze parametry i bezpieczeństwo, ale również korzystniejsze warunki gwarancji czy serwisowania.

Liczba emitowanych impulsów
Im większa liczba emitowanych impulsów, tym dłuższy okres eksploatacji urządzenia. Depilatory dostępne na www.sferis.pl/depilatory-1937 różnią się znacząco pod tym względem. Niektóre modele zapewniają zaledwie 50 000 impulsów, podczas gdy inne nawet 300 000 – to aż sześciokrotnie więcej! Warto przy tym zwrócić uwagę na urządzenia z wymiennym wkładem kwarcowym, dzięki któremu można przedłużyć żywotność depilatora.

Regulacja mocy
Jest to funkcja, dzięki której można zmieniać intensywność impulsów świetlnych. Stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku depilacji newralgicznych i wrażliwych obszarów, np. miejsc intymnych.

Przeznaczenie
Chociaż najbardziej popularne są depilatory przeznaczone do usuwania włosków z całego ciała, nie wszystkie na to pozwalają. Niektóre urządzenia dedykowane są wyłącznie depilacji twarzy.

Obecność czujników wykrywania skóry
Czujniki wykrywania skóry są montowane na rękojeści. Dzięki nim naświetlanie odbywa się wyłącznie wtedy, gdy rękojeść dobrze przylega do skóry.

Automatyczny czujnik odcienia skóry
To przydatna funkcja, dzięki której poziom natężenia impulsu świetlnego można dobrać do karnacji oraz koloru włosków. To przekłada się na zwiększenie efektywności depilacji.

Cena ma znaczenie?
Ceny depilatorów laserowych wahają się w bardzo szerokich granicach. Niektóre modele można kupić już za kilkaset złotych, ale są i urządzenia kilkakrotnie droższe. Nie ma się co oszukiwać – tańsze depilatory mają gorsze parametry, co może przekładać się na efektywność zabiegu. Jeśli zależy Ci na dłuższym użytkowaniu oraz lepszych rezultatach, lepiej zainwestować w droższy sprzęt pochodzący od renomowanego producenta.