Jak wykupić ubezpieczenie OC samochodu?

Właściciele samochodów zobowiązani są do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC swojego pojazdu. Pozostaje pytanie, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę oraz w jaki właściwie sposób wykupić polisę?

ubezpieczenie OC samochodu
Jaką polisę wybrać?

Większość właścicieli samochodów, wybierając polisę OC, kieruje się w głównej mierze jej ceną. Faktem jest, iż oferty poszczególnych ubezpieczalni mogą różnić się nawet o kilkaset złotych, dlatego też w pierwszej kolejności warto je pomiędzy sobą porównać. W tym celu możemy skorzystać z popularnych porównywarek, ewentualnie także z kalkulatorów OC. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się kalkulator oc bez podawania danych, dzięki któremu nie musimy odpowiadać na wszystkie pytanie, jakie zadawane są w celu oszacowania wysokości składki OC. Warto przy tym pamiętać, że z poziomu porównywarek możemy bezpośrednio przejść do strony ubezpieczalni, na której wykupimy polisę. Sprawdzajmy oferty nie tylko najpopularniejszych ubezpieczycieli, gdyż te nie zawsze okazują się być najkorzystniejsze. Pamiętajmy, że finalnie to nie my będziemy korzystać z polisy OC, a osoba, której wyrządzimy szkodę, dlatego też nie ma dla nas większego znaczenia, kto właściwie będzie nas ubezpieczał.

Od czego zależy wysokość składki?

Powszechnie wiadomo wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wieku kierowcy czy samochodu, jaki chce objąć ochroną ubezpieczeniową. Z drugiej strony warto wziąć pod uwagę również cele, w jakim samochód będzie poruszał się po drodze. Chodzi o to, aby określić, czy będziemy nim pokonywać kolejne kilometry w celach prywatnych, czy też w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, a może zamierzamy użytkować samochód w pracy? Ubezpieczyciele mogą nie wypłacić odszkodowania, jeśli właściciel samochodu nie zgłosił, że ten będzie użytkowany na przykład do świadczenia usług kurierskich lub dostawczych. Więcej o tym, jak wygląda ubezpieczenie samochodu, który ma być na przykład taksówką, można przeczytać na stronie internetowej https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-taksowki/.

Podsumowując, wysokość składki może zależeć od:
• Wieku kierowcy,
• Wieku pojazdu,
• Cel użytkowania pojazdu – biznesowy czy prywatny.

Jak wykupić ubezpieczenie OC?

Samo wykupienie polisy OC nie powinno stanowić większego problemu. Wystarczy bowiem wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę, a następnie udać się bezpośrednio do agenta. Obecnie polisę możemy również wykupić poprzez kanały zdalne, nie wychodząc z domu. Należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie ubezpieczalni, którą wybraliśmy. Składkę możemy zapłacić jednorazowo (jest to bardzo korzystne z finansowego punktu widzenia) bądź w ratach (musimy wtedy liczyć się z koniecznością dopłacenia nawet kilkuset złotych). Powinniśmy pamiętać o tym, aby wykupić ubezpieczenie OC niezwłocznie po tym, jak zarejestrujemy samochód, a już na pewno przed pierwszą podróżą nim. Bardzo istotna jest również ciągłość ubezpieczenia, jeśli zdecydowaliśmy się na zakup samochodu używanego. Za brak owej ciągłości grożą kary, stąd warto przestrzegać prawa szczególnie w tym zakresie. Wykupienie polisy OC nie zajmuje wiele czasu, szczególnie jeśli decydujemy się na zawarcie umowy online.