Jak ozdobić jajka w angielskim stylu?

Angielki styl charakteryzuje się silnymi kontrastami barwnymi – występowaniem czerni bieli. To niezwykle klasyczne i eleganckie połączenie. Ciekawie zaprezentuje się na Wielkanocnym stole.

Dzięki sile czarno – białego kontrastu nasze jajka będą wyrazistymi gośćmi na stole. Jeśli znudziły Ci się kolorowe pisanki spróbuj jajek w wersji klasycznej. Aby ozdobić je w taki sposób potrzebujemy: czarnej i białej farbki, markera, pędzelka, czarnej tasiemki, sznurka i sprayu. Zabawnym pomysłem, który przypadnie do gustu amatorom szarad i gier będzie pisanka ze wzorkiem krzyżówki. Słowa na niej układają się w wielkanocne życzenia, co dodatkowo dodaje jej uroku. Elegancko i minimalistycznie zaprezentują się pisanki delikatnie spryskane czarnym sprayem. Podane z akcesoriami wykonanymi z drewna dopełnią estetycznej przyjemności. Ciekawym pomysłem jest jajko pomalowane na czarno, przewiązane sznurkiem i przystrojone kilkoma piórkami. To prosta w wykonaniu ozdoba pełna wdzięku. Natomiast napis Wesołych Świąt, Smacznego Jajka czy Zjedz Mnie rozbawi i rozczuli naszych gości.

Pisanki w angielskim stylu w połączeniu z piórkami, kropkami, porcelaną będą się pięknie i dostojnie prezentować. W przypadku czarno – białych stylizacji należy ostrożnie podchodzić do zestawiania ich z wyrazistymi wzorami, żeby nie wprowadziły estetycznego chaosu.

 

Źródło: pinterest