Pewne modowe tendencje są ponadczasowe i zawsze będą obecne w świecie fashionistów. Beret, bo dziś o nim mowa, był na początku dedykowany głównie mężczyznom. Jego historia sięga XV wieku, kiedy zaczął być znakiem rozpoznawczym wykształconych grup społecznych. W późniejszych okresach został szybko zaadoptowany jako nakrycie głowy wojskowych i długo funkcjonował jako element umundurowania. Od lat 30. XX wieku zaczął pojawiać się w damskich szafach, a teraz przeżywa swój renesans!

Pokochały go blogerki, gwiazdy i fani mody na całym świecie. Zaczęła go lansować Rihanna, beret jest też ulubionym dodatkiem królowej rosyjskiej branży mody – Miroslavy Dumy. Na pokazie kolekcji jesienno-zimowej domu mody Dior to właśnie berety były dominującym nakryciem głowy modelek. Świetnie nadają się do każdej stylizacji, dodają szyku i stylu. Te w wersji skórzanej i mocno lakierowanej podkreślą rockowy charakter stylizacji i dodadzą odrobiny pikanterii lookowi. Klasyczne, wykonane z moheru, sprawią, że poczujecie się jak Paryżanki. Nie bójcie się łączyć tego nakrycia głowy z codzienną, nawet sportową stylizacją.

 

źródło: pinterest, vogue, emma takada, thefashioncuisine.com, taylorlashae.com, stylecaster.com, fashionspot.com, oliviapalermo.com, essence.com