Jak działają kremy do twarzy na przebarwienia?

Istotą działania kremu na przebarwienia jest zmniejszenie widoczności plam różnego rodzaju powstałych w wyniku trądziku, nadmiernej ekspozycji na słońce czy innych czynników. Wywołują one reakcje na skórze poprzez m.in. zmniejszenie aktywności komórek pigmentacyjnych i złuszczanie naskórka.

kremy na przebarwienia

Kiedy warto sięgnąć po krem na przebarwienia?

Przebarwienia na twarzy to rodzaj zmian o wielu cechach zewnętrznych, wywołanych różnymi czynnikami endo- i egzogennymi. Powstanie niektórych prowokują zaburzenia hormonalne, złe nawyki żywieniowe, nadmierne opalanie i stosowanie farmakoterapii, obecność innych zaś bywa związana z niewłaściwą pielęgnacją skóry. Widoczność wielu z nich, zwłaszcza tych o charakterze nabytym, można zmniejszyć, stosując krem do twarzy na przebarwienia. Zawarte w nim składniki takie jak np. nikotynamid, oktokrylen czy sole mineralne i witaminy, sprzyjają przywróceniu naturalnego kolorytu skóry i odzyskaniu przez nią blasku w bezpieczny, nieinwazyjny sposób. 

Dermokosmetyk tego typu przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji każdego typu cery, również tej nieobciążonej problemami dermatologicznymi. Można go zatem stosować w ramach profilaktyki wystąpienia przebarwień, np. przez osoby stosujące specjalne diety, zażywające niektóre leki czy zmagające się z chorobami na tle endokrynologicznym lub innym, które wywołują zmiany na powierzchni skóry twarzy, szyi czy dekoltu. Dermokosmetyczny krem na przebarwienia najlepiej aplikować na oczyszczoną i poddaną tonizacji skórę, a ze względu na to, że dodatkowo ma on działanie matujące i nie zostawia tłustego filmu, można go też stosować jako bazę pod makijaż. 

Jak działa krem na przebarwienia?

Krem do twarzy na przebarwienia oddziałuje na aktywność komórek produkujących melaninę, hamując ich wzrost i wspierając procesy regeneracji zachodzące w głębszych warstwach skóry. Dzięki temu dba on o kondycję skóry i zatrzymuje procesy postępu zmian. W rezultacie przebarwienia stają się jaśniejsze i mniej widoczne. Poza tym dermokosmetyk korzystnie wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych, pozwalając zatkanym dotąd porom utrzymać drożność swoich ujść. To ogranicza rozwój ognisk zapalnych i zaczerwienień z tym związanych. Efekt wybielania przebarwień jest możliwy też za sprawą właściwości złuszczających kremu. Ułatwia on pozbycie się martwego naskórka, przez co skóra staje się rozświetlona i wygładzona. Pozostawia ją ponadto nawilżoną i elastyczną. Pierwsze rezultaty kuracji z użyciem kremu na przebarwienia można zauważyć już po kilku tygodniach regularnego stosowania. To proces przebiegający stopniowo. Widoczne plamy sukcesywnie bledną, ich granice zacierają się, a powstałe nierówności ulegają spłyceniu.