Jak dopasować legowisko pupila do wnętrza domu?

Legowisko dla psa czy kota powinno spełniać przede wszystkim funkcję wypoczynkową. Wybierając je, należy kierować się komfortem i wygodą pupila. Dopiero w następnej kolejności powinno się zwracać uwagę na jego wygląd i dopasowanie do wnętrza domu.

Legowisko dla pupila – szeroki wybór gotowych rozwiązań
Obecnie właściciele psów i kotów mają zapewnioną niezwykle szeroką ofertę legowisk dla swoich milusińskich. Zakupu gotowych posłań mogą dokonać w stacjonarnych sklepach zoologicznych czy przez Internet. Wiele ciekawych modeli znajduje się w sklepie Fera.pl– w przypadku psów i w przypadku kotów.  Dużo możliwości sprawia, że z powodzeniem dopasują legowisko do potrzeb zwierzęcia i wnętrza domu, tak by stanowiło modny i gustowny element aranżacji.

Zwierzęce posłania wykonuje się z różnych materiałów. Dostępne są w wielu kształtach, kolorach i designerskich wzorach. Dla psów przeznaczone są posłania wiklinowe, plastikowe, tekstylne, w tym wersje zabudowane – budy lub nory. W przypadku kotów wybór jest znacznie większy. Być może dlatego, że spędzają one znacznie więcej czasu na wylegiwaniu się i spaniu. Właściciele kotów mają do wyboru miękkie poduszki, budki, zamknięte lub otwarte wiklinowe koszyki, legowiska na ścianę lub zawieszane na kaloryfer, tunele, śpiwory, a nawet hamaki. Dobrym pomysłem są także rozbudowane drapaki.

Legowisko dla pupila – wygoda i bezpieczeństwo przede wszystkim

Miejsce do snu dla psa czy kota to kwestia równie istotna, jak sypialnia dla pozostałych domowników. Ma być przestrzenią, w której pupil odpoczywa, relaksuje się i czuje bezpiecznie. Zakup legowiska to ważna sprawa. Równie istotne jest jednak miejsce jego ulokowania. Zwierzęciu powinno się zapewnić intymną przestrzeń, gdzie nikt nie będzie mu przeszkadzał. Legowisko należy umieści z dala od źródeł dźwięku. Narażone na hałas zwierzę, zamiast spać, będzie czuwać, w konsekwencji czego zaburzy się jego dobowy rytm. Posłanie powinno znajdować się w spokojnej okolicy, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych w domu. Bardzo ważna jest też temperatura otoczenia. Złym miejscem na posłanie będzie bliskość grzejników, klimatyzacji i innych emiterów ciepła czy nadmiernego wychłodzenia. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zwierzęta bywają różne i w niektórych przypadkach powyższe rady nie sprawdzą się. Stąd warto obserwować ich zachowanie i preferencje i dostosować do nich położenie posłania i jego rodzaj.
Specjalne linie produktowe legowisk
Na rynku akcesoriów zoologicznych pojawiły się specjalne linie produktowe dedykowane różnym stylom wnętrzarskim. Jedna z nich zatytułowana LOFT to przejaw eleganckiego, kunsztownego minimalizmu. Inna – DECO to przykład wyrafinowanego stylu dekoracyjnego. Mimo iż są to gotowe rozwiązania, wysokimi walorami wizualnymi zdecydowanie różnią się od tych ogólnodostępnych posłań.

Legowisko dla pupila na zamówienie
Bardziej wymagający zwierzęcy opiekunowie mogą skorzystać z usług firm zajmujących się szyciem niestandardowych, niepowtarzalnych i spersonalizowanych posłań. Te tzw. ekskluzywne legowiska cechuje pełna dowolność kolorów, wyszywań, kształtów. Zapłaci się za nie nieco więcej od tych dostępnych w sklepach. Wyższą cenę całkowicie rekompensuje ich unikatowy charakter i idealne dopasowanie do upodobań właściciela i jego podopiecznego. Dzięki takim firmom zwierzęca leżanka przestanie być nudnym, standardowym produktem, a stanie się pięknym uzupełnieniem mieszkania. Przykładowo posiadacze domów z klasycznymi, eleganckimi akcesoriami z dodatkiem skóry i drewna mogą zamówić dla swojego pupila legowisko w formie niewielkiego mebla – sofy, szezlongi, łóżka lub fotele z ekoskóry. Z kolei do prostych, jasnych, przytulnych pomieszczeń doskonale pasuje ręcznie pleciony wiklinowy kosz wyłożony własnego projektu wygodną poduchą lub kocem.

Legowisko dla psa i kota – nietypowe rozwiązania
Jeżeli opiekuna nie stać zakup ekskluzywnego legowiska dla pupila, z łatwością może samodzielnie wykonać takie, które wkomponuje się w przestrzeń mieszkania. W Internecie znajduje się wiele pomysłów legowisk DIY z opisem wykonania krok po kroku. Niektórzy pokusić się mogą nawet o bardzo praktyczne rozwiązanie, jakim jest wyposażony w legowisko mebel. Może to być szafka czy stolik pomocniczy. Takie miejsce będzie się prezentować niezwykle stylowo.