Jak dobrać kolor henny do brwi do typu urody?

Dobór odpowiedniego koloru henny do brwi to bardzo ważny element całego zabiegu. Twoim celem powinno być uzyskanie maksymalnie naturalnego efektu.

Naturalność w cenie

Wybór henny do brwi jest nie mniej istotny od typu koloryzacji na który się decydujesz. Dzisiaj wśród wielu klientek salonu kosmetycznego znaleźć można zwolenniczki naturalności, jak i te stawiające na oryginalność, jednak utrzymaną w pewnym granicach. Coraz mniej kobiet chce wyostrzać swoją urodę, radykalnie podkreślić konkretne jej elementy – rzęsy, brwi, usta.

Trend podkreślania urody bez jej radykalnej zmiany wydaje się być bardzo silny. Dziewczyny cenią sobie takie zabiegi kosmetyczne, które podkreślają ich urodę, ale których efekt nie krzyczy z daleka „byłam u kosmetyczki”.

Henna do brwi to jeden kosmetyków, który może pozwolić na piękne wydobycie naturalnej urody, podkreślić brwi, nie przerysowując ich jednocześnie. Źle dobrana henna może jednak doprowadzić do uzyskania efektu zbyt jaskrawego, a momentami wręcz groteskowego. Dlatego też tak ważne jest umiejętne dobranie koloru henny zarówno do brwi, jak i rzęs. Klientki salonów kosmetycznych oczekuję profesjonalnej porady i pomocy w doborze koloru.

Henna do brwi dobrana do typu urody

W przypadku profesjonalnego doboru koloru henny do typu urody nie wystarczy podkreślenie, że brunetkom pasuje bardziej grafitowa henna, dla blondynek najlepsze są delikatne jasnobrązowe odcienie, a kobiety o kasztanowych włosach najlepiej będą wyglądać w miedzianej hennie. Dobierając kolor henny do brwi, warto uwzględnić typ urody. Nie chodzi tutaj jedynie o kolor włosów czy oczu, a o tonację chłodną lub ciepłą.

Ciepły typ urody (wiosna i jesień) pięknie podkreślać mogą mieszanki z dodatkiem henny o kasztanowo-miedziano-czerwonej barwie. W tym przypadku unikać należy natomiast niebieskich odcieni, które kompletnie nie łączą się z ciepłym typem urody.

W przypadku chłodnych typów urody niebieskie odcienie będą natomiast bardzo dobrym pomysłem, świetnie może sprawdzić się także domieszka grafitu. Z kolei kompletną pomyłką może okazać się stosowanie domieszki czerwonych odcieni henny.

Każda kobieta jest nieco inna, ma wyjątkową i niepowtarzalną urodę, którą warto subtelnie podkreślać. Nie ma więc jednej zasady, że do ciepłych odcieni blondu pasuje ten kolor, a do chłodnej brunetki inny. Warto raczej stawiać na tworzenie indywidualnych mieszanek. Dobrym wyborem są więc henny, które posiadają kilka kolorów bazowych, które można ze sobą indywidualnie mieszać. W ten sposób można osiągnąć naprawdę wyjątkowy efekt, który idealnie podkreśli urodę klientki.

Dodatkową pomocą może się okazać także pasta rozjaśniająca brwi.  Ważne, aby podczas tworzenia koloru być czułym na specyfikę urody klientki, a także na jej własne oczekiwania – przede wszystkim mniejszą bądź większą wyrazistość brwi. Warto więc poświęcić trochę czasu przed zabiegiem, aby pokazać i omówić z klientką jej typ urody, oczekiwania i dostosować do nich ostateczny kolor henny.